Lieliska vieta pastaigai: Slokas ezera taka

Lieliska vieta pastaigai: Slokas ezera taka

07. Apr 2021, 00:00 Banija Banija

Nosēdēt mierā mēs nevaram ne mirkli! Ja bērni jau 7.00 no rīta brīvdienā ir augšā, lai meklētu Lieldienu olas, laiku pēc tam, kad noteikta svētku stiprākā ola, nelaižam zudībā. Lecam mašīnā un dodamies ceļā.

Ja parasti mūsu tradicionālais virziens ir Vidzemes puse, tad šoreiz dodamies uz pretējo pusi. Iepriekšējās brīvdienās piefiksēju divus savus draugus, kuri bija devušies uz Slokas ezera pastaigu taku. Bildēs tas izskatījās tik maģisks, ka nav divu domu par mūsu galamērķi. 

Mūsu sabiedrotais ir Waze, kas ideāli aizved līdz pastaigu takas stāvlaukumam. Rīta agrumā tajā ir vien dažas automašīnas, bet, kad esam beiguši pastaigu – uh, te nav kur apgriezties!

Pirmā atrakcija, kas bērnos izsauc nedalītu sajūsmu, ir kāpšana skatu tornī. Patiesībā, jau tikšana līdz tam, jo līdz tornim jāiet pa kustīgu pontonu laipiņu. Ir interesanti! Tālāk jau dodamies iekšā takā. Tās garums ir 3km, un tā ir lokveida. Tā teikt, divreiz pa vienu un to pašu ceļu nebūs jāiet.

Sākotnēji taka ved gar ezeru. Vērojam putnus (dzenis ir tik burvīgi skaists!), meklējam vēl neredzētus augus, un dodamies tik uz priekšu! Tiesa, taka ir gana šaura (pieļauju domu, ka ar bērnu ratiņiem pa laipām tomēr varēs iziet), tāpēc rekomendējam ievērot tās virzienu nevis iet pret “straumi”, kā, diemžēl, to darīja ļoti daudzi citi. Ja kājāmgājējiem izmainīties vēl nav problēmu, tad man nav ne jausmas, kā varētu tikt garām kādam ratiņu stūmējam. Tāpat arī takā pretī mums nāca divas ģimenes ar suņiem. Viss jau forši, sunīši mācīti un nekad, protams, nekož, taču, ja jāpaiet garām un tev ir ļoti bail no tiem, tad ātri vien var attapties ezera ūdenī.

Tā kā taka ir vien 3 km gara, bērni to izcilpo naski un pastaigas finišā nebūt nav noguruši, abiem apgalvojot, ka pastaiga viņiem patika. Un šeit tiešām ir skaisti – skati, kurus citur neesmu redzējusi.

Protams, dabas zinības var mācīties no grāmatām, sēžot mājās, bet vislabāk to darīt dodoties dabā. Mūsu otrklasniekam šādas pastaigas patiesi iet pie sirds. Viņš lasa informatīvos stendus un pats labprāt tver katru informācijas drusku.