Lidotāju parks Krakovā, Polijā

Lidotāju parks Krakovā, Polijā

28. Jul 2023, 12:55 Klintasmamma Klintasmamma

Šķiet, ka katru nedēļu manu vairākus jautājumus Facebook grupās par ceļojumu ar bērniem uz Poliju. Pārsvarā jau visu sirdis iekarojusi Zakopane vai Energylandia, bet tas nenozīmē, ka "pa ceļam" nav nekā interesanta. Pavisam netālu ir Krakova ar fantastisku pili, apbūvi, Zoo un Ilūziju muzeju, taču par to visu esmu rakstījusi iepriekš. Šoreiz mans atklājums ir parks. Vienmēr ierasts meklēt bērniem kādu īpašu muzeju un izklaidi, bet reizēm pietiek ar vienkārši ar lieliskām 3 stundām parkā, īpaši jau tad, ja laiks mūs lutina ar sauli. 

Atrašanās vieta: Park Lotników Polskich, Krakova, Polija (google maps un waze atpazīst), ērta stāvvieta ir te: https://goo.gl/maps/hPvK8j4JtRsGKBkY9 un vēl jau var atstāt automašīnu arī pie M1 tirdzniecības centra (https://goo.gl/maps/tYwA9V7J1vg8ZjJC7), šķērsot ielu un aiziet uz parku no otras puses. Pie tirdzniecības centra vietu ir daudz, tur ir arī daudzi veikali, mazas āra un iekštelpu vietas, kur paēst, tāpēc noteikti parka apmeklējumu var apvienot ar M1, ja ir vēlme, taču šoreiz par parku.

Tas ir vaļā 24/7, ērti izstaigājams arī ar ratiņiem. Parka teritorija ir ļoti plaša, ar strūklakām, kur siltākā laikā bērni labprāt bradā un spēlējas, gan ērtiem+plašiem soliņiem, kur var baudīt skaisto laiku, pieskatot bērnus, ir arī rotaļu laukums mazākiem/lielākiem, ir arī dīķis ar koka laipām un iespējām iepazīties ar dažādiem kukaiņiem un augiem. Ir pīles, kuras gan ar maizi barot ir stingri aizliegts! Šo vajadzētu ņemt vērā, ka Krakovā vietās, kur ir pīles, noteikti ir iespēja arī iegādāties speciālo barību, tāpēc un arī citu iemeslu dēļ maizīti nevajadzētu dot.

Ir plaša zaļā zona, kur izskrieties, sarīkot pikniku, atpūsties, ļoti bieži par nelielu maksu arēnas pusē ir pieejamas arī piepūšamās atrakcijas un dažādi batuti.

Patīkams bonuss ir arī daudzās vāveres, kas parkā dzīvo, brīžiem vienā vietā redzējām pat 5. Vāveres ir draudzīgas, priecājas par kādu riekstu cienastā, ļoti ziņkārīgas un itin bieži nāk pavisam tuvu, kas izraisa sajūsmu ne tikai 3gadniekā, bet arī pieaugušajos. Man ir laimējies vienreiz satikt arī zaķi, bet ar bērniem mums to ieraudzīt neizdevās. 

Droši var ņemt velosipēdus, skrejriteņus, skrituļslidas, jo te ir celiņi, kur droši var baudīt arī šādas aktivitātes. 

Mūsu vērtējums ir 10/10.