Laura Saulīte: lielas lietas tad, kad liec fokusu uz kaut ko citu

Laura Saulīte: lielas lietas tad, kad liec fokusu uz kaut ko citu

13. Mar 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Viņasprāt, veiksmīgas sievietes kods ir uzdrīkstēšanās. Tas raksturo arī viņu pašu, Lauru Saulīti, jo tikai uzdrīkstoties un nebaidoties viņai izdevies izveidot veiksmīgo Youtube kanālu “Generation Famous”, aicinot uz sarunām pazīstamas un iedvesmojošas sievietes.

Laura Saulīte savulaik ilgus gadus strādājusi sieviešu žurnālā “Cosmopolitan”. Darbu šajā žurnālā viņa salīdzina ar NBA līgu basketbolā. “Kad esi nokļuvis šajā zvaigžnotajā sastāvā, ir ļoti izdomāt, ko tu varētu darīt tālāk. Tas bija emociju karuselis,” saka Laura. Doma par YouTube kanāla veidošanu radusies kādas pastaigas laikā, kas vīrs ieminējies par šo ideju. “Ārzemēs bija sākusies aktīva rosība ap podkāstiem un sarunu kanāliem, bet Latvijā tajā mirklī nekā līdzīga vēl nebija. Sāku no nulles, bet tagad man ir 10 tūkstoši sekotāju,” stāsta “Generation Famous” kanāla veidotāja. Laura atceras, ka kanāla sākuma posmā, aicinot pie sevis slavenības, bija jāskaidro, kas ir Youtube kanāls, taču tagad, nosaucot kanāla nosaukumu, lielākā daļa par to jau ir vismaz dzirdējusi.

Veiksmīgas sievietes kods

Vaicāta, kas slēpjas aiz veiksmīgas sievietes koda, Laura Saulīte norāda, ka tā ir uzdrīkstēšanās. “Tas, ka tev vairāk ir bail no tā, ka nepamēģināsi, nevis no tā, ka iesi un darīsi. Mums visiem, nenoliedzami, ir bail,” saka viņa, piebilstot, ka katrs mūsu sapnis ir izaicinājums vai izkāpšana no komforta zonas.

Grāmatas autore

Kopā ar Anci Siliņu Laura izdevusi grāmatu “Priekā, par s*dīgu dzīvi!”, kas Jāņa Rozes grāmatnīcu tīklā bijusi pat 4. pirktākā grāmata. “Es gribēju izdot grāmatu sevis dēļ, jo par to biju domājusi visu žurnāla laiku,” atklāj grāmatas līdzautore Laura Saulīte, smejoties šo darbu nodēvējot par “vannas istabas vai poda grāmatu”, jo tā ir viegli izklaidējoša literatūra. 

Stāstot par to, kā tika realizēta ideja par grāmatas izdošanu, Laura saka: “Man šķiet, ka ar tevi notiek lielas lietas tad, kad liec fokusu uz kaut ko citu. Man šķiet, ka vari kļūt profesionāli veiksmīgs vai sākt pelnīt vairāk tad, kad nevis domā par to, cik nopelnīsi, bet gan koncentrējies uz to, kas tev patīk.” Domājot nevis par to, cik nopelnīsi, bet gan par to, ko ļoti vēlies izdarīt, viss saslēgsies un sniegs rezultātu, uz kādu, iespējams, nemaz neesi cerējis.

Apveltīta ar mieru

Daba Lauru apveltījusi ar lielu mieru, taču arī viņai nākas piedzīvot mirkļus, kad sakrājies milzu darbu kalns, piedevām, satura veidotājiem smadzenes neatslēdzas no darba un neatrodas miera režīmā praktiski nekad. “Tā ir nemitīga cīņa. No vienas puses dari to, par ko deg acis, taču tā ir arī iekāpšana ritenī un centieni visu laiku skriet,” saka viņa. Vienlaikus Laura uzsver, ka katram jāpārdomā, cik gan ilgs būs laiks, kad būs atvēlēts darīt to, kas pašam patīk. “Tas nebūs visu mūžu, jo vienā brīdī ritenis apstāsies. Tad būs iespēja ieelpot un atskatīties uz kaut ko ļoti skaistu,” tā Laura Saulīte.

Mammas loma

Tēmas, kas skar mammas lomu, Laurai ir ļoti grūtas, jo, viņasprāt, viņa vēl atrodas sevis meklējumos un cenšas saprast, kāda viņa ir kā mamma. Vienlaikus Laura saka, ka līdz ar meitiņas piedzimšanu viņas nervu sistēma kļuvusi vēl rūdītāka. “Esmu sapratusi, ka ir lietas, kurām nav jāpievērš uzmanība vai par kurām nav jāsatraucas,” atzīst Laura. Viņa atzīst, ka pēc meitas nākšanas pasaulē, vadot intervijas un atrodoties darbā, visu laiku pavada doma par to, ka viņu mājās gaida kāds, kurš ir jāsamīļo un jāaprūpē. “Šis ir tas, ko es nespēju izslēgt. Tu vairs nekad neesi emocionāli viens. Lai arī kādas brīvdienas es paņemtu, lai arī bērnu pieskatītu pasaulē labākās aukles, visu laiku ar muguras smadzenēm domā par to, kur šobrīd ir tavs bērniņš, vai ar viņu viss ir kārtībā,” stāsta Laura, sakot, ka visu laiku klātesoša ir vainas sajūta. Viņasprāt, no tās nav iespējams izvairīties.

Vienlaikus viņa uzsver, ka ar katru dienu ir jāmācās bērniņu aizvien vairāk palaist vaļā. “Tas ir grūtākais, bet vienlaikus arī skaistākais,” saka Laura.