Laba nakts miega noslēpums – pārdomāts vakara ādas kopšanas rituāls

Laba nakts miega noslēpums – pārdomāts vakara ādas kopšanas rituāls

25. Mar 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Skaistuma miegs jeb beauty sleep nav mīts – pierādīts, ka naktsmiega laikā atjaunojas dienā bojātās ādas šūnas, veicinot svaigas un atpūtušās ādas izskatu pamostoties. Lai skaistuma miegs sniegtu vislabāko rezultātu, Vichy Laboratoires kopā ar dermotoloģi Kairi Nurmi (Kairi Nurm) no Igaunijas dalās ieteikumos ikvakara ādas kopšanai, kas palīdzēs pareizi attīrīt, pabarot un pasargāt sejas ādu.

Kas notiek ar mūsu ādu kamēr guļam?

Cilmes šūnas, kas nodrošina ādas jaunības saglabāšanos, miega laikā aktīvāk dalās un aizstāj vecās ādas šūnas ar jaunām.  Šajā laikā paātrinās arī kolagēna veidošanās, notiek brīvo radikāļu neitralizācija, kad ādas šūnas novērš UV starojuma, gaisa piesārņojuma un ķīmisko vielu radītos bojājumus.

Naktī ādas temperatūra ir augstāka un pH līmenis nedaudz skābāks, turklāt āda ir arī caurlaidīgāka, tāpēc ādas kopšanas līdzekļi spēj labāk uzsūkties. Labs nakts miegs pazemina stresa hormona kortizola līmeni, kas veicina iekaisīgus procesus ādā, un sekmē speciālo augšanas hormonu efektivitāti, palīdzot atjaunot šūnas, kas veido kolagēnu.

Vakara skaistumkopšanas rituālam nepieciešamās aktīvās vielas

Ādas kopšanas produktiem vajadzētu ietvert tādas aktīvās vielas, kas palīdzēs novērst dienas laikā radušos bojājumus. Tādas aktīvās vielas ir, piemēram, AHA (alfa hidroksiskābes-pienskābe, glikolskābe) un BHA (beta hidroksiskābe-salicilskābe), kas ir efektīvas cīņā ar bālu, sausu ādu un grumbiņām. Salicilskābe ir noderīga, lai mazinātu akni, jo stimulē veco ādas šūnu nolobīšanos un veicina jaunu šūnu veidošanos. Vitamīns A jeb retinols uzlabo ādas tekstūru – izlīdzina ādas toni, mazina grumbas, stimulē kolagēna veidošanos un mazina saules radītos bojājumus. Savukārt        C vitamīns ir spēcīgs antioksidants, kas palīdz mazināt brīvo radikāļu radītos ādas bojājumus, veicina kolagēna un elastīna sintēzi, izlīdzina ādas toni, samazinot pigmentāciju un padarot ādu mirdzošāku.

“Nakts ādas kopšanas produktiem ir jānomierina āda, jāpalīdz atjaunot tās struktūra, jāatbrīvo no toksīniem un jāiedarbojas uz procesiem, kas veicina pigmentāciju. Tikpat svarīga ir ādas dziļā mitrināšana, ādas dabiskās aizsargbarjeras atjaunošanas stimulēšana un bagātināšana ar skābekli. Lai uzlabotu sejas ādu un mazinātu pirmās novecošanās pazīmes, Vichy Laboratoires radījis jaunus Liftactiv sērijas produktus. Piemēram, Liftactiv Specialist Glyco-C nakts pīlinga ampulas, kuru  sastāva ir 10% skābju komplekss ar glikolskābi, dabiskas izcelsmes C vitamīns un hialuronskābe, kas palīdzēs samazināt tumšos plankumus un ādas toņa nevienmērību. Lietojot Liftactiv Collagen Specialist nakts krēmu, samazināsies grumbas, nostiprināsies āda un kļūs mirdzošāka, pateicoties produktā esošajam C vitamīnam un dabiskas izcelsmes resveratrolam,” stāsta  Vichy Baltics produktu menedžere Laura Noor.

Savukārt peptīdi ir jauns virziens pretnovecošanās ādas kopšanā, tie veicina kolagēna sintēzi, palīdzot ādai izskatīties elastīgākai un stingrākai. Peptīdi palīdz stiprināt ādas aizsargspējas, samazina iekaisumu un ādas bojājumus.

Uzklāj produktus pareizā secībā

Ikvakara ādas kopšanas rituāla stūrakmens ir ādas mitrināšana un aizsargbarjeras atjaunošana un stiprināšana ar līdzekļiem, kas satur dabīgas eļļas, lipīdus un ūdeni saistošo hialuronskābi. Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, šie produkti jālieto pareizā secībā.

Lai noņemtu dienas laikā uzkrātās gaisa piesārņojuma, saules aizsarglīdzekļu un dekoratīvās kosmētikas atliekas, jāsāk ar pareizu ādas attīrīšanu. Vislabāk to paveikt ar micerālā ūdens vai attīrošā pieniņa un tonika kombinācijas palīdzību.

Pēc ādas attīrīšanas var uzklāt masku. Īpaši ieteicams tas ir pēc ilgākas uzturēšanās saulē un bagātīgas dekoratīvās kosmētikas lietošanas ikdienā. Vēl labāku rezultātu sasniegsiet, ja pirms maskas uzklāšanas veiksiet vieglu ādas pīlingu.  

Intensīvs serums pēc ādas tīrīšanas un maskas padarīs kopjošo rituālu īpaši efektīvu. Ļaujiet serumam dažas minūtes iesūkties un pēc tam uzklājiet mitrinošu, ar aktīvām vielām bagātu nakts krēmu.  Neaizmirstiet par krēmu acīm, jo šī zona ir pirmā, kas atklāj ādas novecošanos, veidojoties smalkām grumbiņām.

Ja dzīvojiet ļoti sausa gaisa apstākļos, kā pēdējo rituālā var iekļaut sejas eļļu, viegli izplikšķinot pa seju. Tā izveidos aizsargkārtu un neļaus mitrumam iztvaikot.