Kurzemes cietokšņa muzejs jeb vieta, kuru būtu vērts apmeklēt ikvienam latvietim

Kurzemes cietokšņa muzejs jeb vieta, kuru būtu vērts apmeklēt ikvienam latvietim

25. Jun 2022, 22:09 Cielavinna Cielavinna

Šis nav stāsts par vietu, bet par cilvēka mīlestību pret savu darbu, vaļasprieku un dzimteni. Šis ir stāsts par cilvēku, kurš ticot sev ir izveidojis pašu spēkiem muzeju, kur es un Tu vari iepazīt laiku par kuru viesnotaļ esam daudz dzirdējuši un redzējuši televīzijā vai no vecmāmiņas stāstījuma. Šis ir muzejs ar pievienoto vērtību, jo šeit katrs apmeklētājs ir sagaidīts ar prieku, nevis muzeja statistikai. Muzejs par kuru sajūsmā īpaši būs bērni, jo bērniem tādas lietas patīk, īpaši puikas.

Kurzemes cietokšņa muzejs tas ir stāsts par laiku, kad brālis nostājās pret brāli, kad kurzemnieki parādīja savu sīvo raksturu, tas ir Otrais pasaules karš un notikumi Kurzemē 1944. un 1945. gadā. 

Ilgvars Brucis ir cilvēks kurš spēs ievest vēsturē gan lielu, gan mazu, jo viņš ir šī muzeja dibinātājs un gids, iesaku muzeju apmeklēt viņa pavadībā, jo stāstījums ir vienreizējs. 

 2008. gada septembrī Kurzemes cietokšņa muzejs tika iekļauts Eiropas kultūras mantojuma sarakstā un ieguva Eiropas kultūras mantojuma karogu.

Muzeja ekspozīicja ir diezgan plaša un daudzveidīga, katrs tur atradīs kaut ko sev. Mums ļoti patika senatnīgo telefonu un radio kolekcija.

Muzejā ir apskatāms pasaules mazākais fotoaparāts.

Acīgākais  var ieraudzīt mūzikas instrumentu, kurš uztaisīts no raķešu čaulām. 

Mazākie būs sajūsmā par muzeja āra ekspozīciju, kur var ieraudzīt tanku, kuru Ilgvars Brucis salicis pats, visas detaļas atrodot purvā. 

Muzejā ir jauna ekspozīcija telpa, tas tā intrigai tiem, kuru ir jau bijuši šeit un gribētu aizbraukt vēl, kā to izdaŗijām mēs.

Muzeja apmeklējumu iepriekš ir vēlams pieteikt- 29 442 311.

Muzeja adrese: Skolas iela 8a, Zante, Zantes pagasts, Tukuma novads.

Ieejas maksa:
5 EUR pieaugušajiem
3 EUR senioriem
1,50 EUR skolēniem

Gida pakalpojumi:
5 - 10 EUR.

Muzeja darba laiks:

1.maijs - 20.septembris:
T.-S. 10:00-17:00, Sv. 10:00-15:00 P.-O. slēgts.

Noteikti iesakām šī muzeja apmeklējumu.