Kristīne Dzenīte par ceļošanu: Ir jābūt atvērtam un gatavam visam

Kristīne Dzenīte par ceļošanu: Ir jābūt atvērtam un gatavam visam

20. Jun 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Blogere Kristīne Dzenīte ir dvīņu mamma, kas kļuvusi par daudzu iedvesmotāju ceļojumiem kopā ar bērniem. Sarunā ar Māmiņu Klubu viņa atklāj savas sajūtas par pirmo ceļojumu ar bērniem, kā arī dalās ar ieteikumiem, kā ceļošanu kopā ar mazuļiem padarīt ērtāku.

Pirmajā ceļojumā ar dvīņiem Kristīne devās, kad  bērniem bija vien 1,5 gads. "Devāmies uz Šarm eš Šeihu, izvēloties all inclusive, lai ne par ko nebūtu jādomā. Bija labi. Mēs to izbaudījām," atceras Kristīne, piebilstot, ka šajā vecumā dvīņi vēl gulēja diendusas, tāpēc bērnu gulēšanas pauzes vecākiem bija brīdis atelpai. Blogere, daloties ar saviem knifiem, kā ceļot ar maziem bērniem ar mazāk raizēm, teic, ka atslēga, kā ļaut nedaudz otram atvilkt elpu, bija došanās ēst atsevišķi. “Sākumā paēst devās vīrs, bet es paliku ar mazajiem. Tad viņš palika ar bērniem, kamēr ēst devos es, bet pēc tam devāmies visi kopā, lai paēstu bērni,” stāsta Kristīne Dzenīte. Smejoties Kristīne piekrīt, ka pēc jebkura ceļojuma kopā ar bērniem vecākiem nepieciešama atpūta, tāpēc nākamajā ceļojumā devušies bez bērniem. “Pēc katra ceļojuma saku, ka vairs nekad, bet paiet nedēļa, un es jau prātoju, kur vēl varētu aizbraukt,” smejas Kristīne.

Viens no Kristīnes sapņiem bijis ziemā doties garākā ceļojumā, tāpēc visa ģimene devušies uz Šrilanku. “Tā ir maza, bet ļoti dažāda un skaista valsts. Vienā vietā vari atpūsties pie pludmales, bet, iebraucot vidienē, ir kalni un džungļi,” ar pieredzi dalās Kristīne. Ceļojuma laikā viņi mitinājušies mājoklī, kur bija iespēja pašiem gatavot bērniem zināmus ēdienus, tomēr arī no kafejnīcām ģimenei nav izdevies izvairīties, un tas rezultējies ar to, ka vienam no bērniem kļuvis slikti, jo apēdis ko nelāgu. “Bērnam bija vemšana, caureja, taču Šrilankā cilvēki ir ļoti pretimnākoši, uzreiz mūs aizveda uz slimnīcu,” stāsta viņa. Pirms ceļojuma gan ģimene konsultējusies ar savu ārstu par nepieciešamajām vakcīnām, kā arī sarūpējuši līdzņemšanai aptieciņu. “Braucot uz siltajām valstīm obligāti jāņem līdzi pretniezes gelu,” tā viņa. Vēl viens Kristīnes ieteikums, dodoties ceļā uz šādām valstīm, ir ņemt līdzi skaidru naudu, jo mainīt to uz vietas vai arī izņemt bankomātos ir ļoti neizdevīgi. 

“Ir jābūt atvērtam un gatavam uz visu,” tā par ceļošanu kopā ar bērniem saka Kristīne Dzenīte.