Krakovas zooloģiskais dārzs

Krakovas zooloģiskais dārzs

03. Jul 2021, 20:51 Klintasmamma Klintasmamma

Adrese: aleja Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14, 30-232 Kraków, Polija, bet gan Waze, gan Google Maps meklētājā atrod arī "Krakow Zoo"

Darba laiks: Biļetes var iegādāties no 9 līdz 18, bet apmeklēt zoo līdz pat 19.00.

Interneta vietne: https://zoo-krakow.pl/

Biļešu cenas: Pieaugušajiem 22 PLN (1 EUR~ 4,3-4,5 PLN), bērniem - 18, ģimene (2+2) - 70 EUR

Stāvvietas: ir ērta stāvvieta tieši pretī ieejai pašā zoo, taču tur vietu nav daudz. Mums stāvvietas darbinieks ieteica nedaudz uzgaidīt, jo itin bieži kāds brauc prom, tāpēc 3-4 minūšu laikā tikām pie brīvas vietas. Maksājām 15 PLN skaidrā naudā (ATM blakus nav pieejams, tāpēc iesaku paņemt skaidru naudiņu). Cena ir par visu dienu. Ja tomēr vietu nav un gaidīt nevēlaties, tad var nobraukt nedaudz zemāk un tur pieejamas vairākas stāvvietas, kur bez grūtībām var novietot auto, taču tad būs jāmēro neliels ceļš kājām (augšup kalnā) uz zooloģisko dārzu.

Papildizklaide/iespējas: netālu no tāvvietas un ieejas zoo ir jauki soliņi, kur pasēdēt un vērot vāveres (to ir ļoti daudz gan zoo teritorijā, gan šeit. Meitas pēc pastaigas zoo baudīja saldējumu un patiesi priecājās par rudajām kuplastēm, kas priecīgas "bizoja apkārt". Jāpiebilst, ka pašā zoo teritorijā iegādāties ūdeni, kādu našķi vai saldējumu var tikai ar skaidru naudu, taču ārpusē var norēķināties arī ar karti). Zoo teritorijā ir neliels veikals, kur iegādāties arī kādu suvenīru un mīksto rotaļu dzīvnieciņu. 

Bez dzīvniekiem zoo ir arī neliels rotaļu laukums, bet tiešām neliels (mazāks kā Rīgas zoo), taču patīkami, ka ir ļoti plaši, bruģēti celiņi gājējiem, daudzi soliņi, kā arī pieejams ūdens, lai noskalotu rokas, piemēram, ja nepieciešams.

Kopumā mums ļoti patika, ja būtu pieejami arī akvāriji ar zivīm vai kāda tropisko tauriņu māja, noteikti būtu 10/10, bet tā lieku 9/10 un noteikti iesaku apmeklēt!

Dzīvniekiem ir lieliski iekārtoti būri, tie ir daudz plašāki kā Rīgā, bez tam šeit ir apskatāmi dzīvnieki, kuru Rīgas zoo nemaz nav. 

Jau ienākot zoo, meitas sajūsmā iespiedzās, jo pamanīja 2 ziloņus, arī nīlzirgs šeit nav tāds, kas tikai guļ ūdenī, bet ir maziņais apkārt staigātājs, kas laiski ēd zāli.

Ir arī daudzi labi apskatāmi lielie kaķi, ļoti jauki iekārtots mini zoo ar trušiem, kazām,vistiņām, u.c. dzīvniekiem, no kuriem daži nāk klāt un labprāt ļauj sevi samīļot. Par ziedojumiem ir pieejama arī barība, lai dzīvniekus pabarotu. Uz vietas ir arī aptieciņa, ja nepieciešama.

Ir arī nakts dzīvnieku māja un vairāki abinieki.

Nezinu par Rīgas zoo, nekad nav bijusi nepieciešamība to izmantot, taču meitai gadījās "bubū"un zoo darbinieks uzreiz atsteidzās ar aptieciņu, no kuras izvilka gan dezinfekcijas līdzekļus, gan plāksterus, lai bērnam palīdzētu. Mazākā meita, redzot, cik ļoti visi rūpējas par lielo, sniedza pretī arī savu rociņu, pieprasot arī viņai plāksteri uz rociņas!

Man patika arī burvīgie apstādījumi un zīmītes ar augu nosaukumiem. Arī bērni labprāt priecājās par skaistajiem ziediem un krūmiem.

Ir arī pilns ar dzīvniekiem, kuriem nosaukumus nemaz nezinu, taču neuztraucieties, zoo nav pārāk liels vai nogurdinošs, noteikti 2-3h mierīgi izstaigājams. 

 

Nemanīju, ka te būtu bērnu ratiņi kā Rīgas zoo vai AB parkā, ar ko noteikti ir jārēķinās, ja bērnam nepatīk ilgi staigāt.