Kauņas T.Ivanauska zooloģijas muzejs

Kauņas T.Ivanauska zooloģijas muzejs

28. Jun 2021, 09:09 Klintasmamma Klintasmamma

Adrese: Laisvės al. 106, Kauņa 44253, Lietuva

Navigācija bez grūtībām šo vietu atrod, netālu ir daudz stāvvietu, bet pats muzejs atrodas pie plašas,glīti iekārtotas gājēju ielas ar vairākiem soliņiem, veikaliem un iespējām izskraidīties pēc garāka ceļa auto krēsliņā.

Pie pašas ieejas muzejā Jūs sagaidīs liels bruņurupucis, to pamanīsiet noteikti:)

Darba laiks: 10.00-18.00 katru dienu, izņemot pirmdienu, kad tas ir slēgts.

Ieejas maksa: neatradu internetā precīzu tabulu, bet mums darbiniece lūdza maksāt par katru pieaugušo 3 EUR un par bērniem (1+, 5+) maksāt nevajadzēja, kā viņa skaidroja, ka, ja neiet uz skolu, tad nevajag, tā kā varētu būt līdz 7 gadiem par velti. Godīgi sakot, šī šķiet ļoti maza samaksa par redzēto un lieliski pavadīto laiku, tāpēc, ja esat ar ģimeni Kauņā, noteikti iesaku šo muzeju apmeklēt.

Interneta vietne (ir arī angļu un krievu valodas izvēles): www.zoomuziejus.lt

Informācija: viens no senākajiem muzejiem ne tikai Lietuvā, bet arī Baltijas valstīs (2019.gadā tam bija 100 gadu jubileja). Muzeja kolekcija sastāv no vairāk kā 300 000 dzīvnieku, ekspozīcija izvietota 2500m2, 3 stāvos, 6 hallēs. Salīdzinot ar Dabas muzeju Rīgā, šis tomēr šķiet mazāks, jo ir daudz mazāk jāstaigā, taču eksponātu te noteikti netrūkst (tie gan ir izvietoti kompaktāk), nav arī interaktīvo displeju, spēļu bērniem, soliņu un dinozauru, taču te ir ko darīt un redzēt.

Šajā muzejā var ātri apskatīties dzīvniekus gan ar pavisam maziem apmeklētājiem (mana 1+ ik pa brīdim spiedza aiz sajūsmas un centās atdarināt dzīvnieku balsis, ko pazina), gan arī daudz runāt un stāstīt lielākiem bērniem (5gadniece arī atzina, ka ir interesanti). Laika ziņā mums pietika ar 1,5h, lai gan apskatītos, gan parunātu, bet kādam noteikti vajadzētu arī 3h, jo eksponātu ir ļoti daudz. 

Kā jau iepriekš minēju...trūkst dinozauru, pārējais, šķiet, ir pārpārēm.

Gan zivis, gan kukaiņi (milzīga vaboļu un taureņu kolekcija), putni, zīdītāji, dažādi abinieki.

Ļoti jauki, ka līdzās vienkārši novietotiem eksponātiem ir arī ierīkotas ainiņas, kur tos aplūkot, iztēlojoties mežu, kur lapsa atnesusi savu laupījumu mazuļiem, vai jūras dzelmi, kur bruņurupucis sarīkojis ātrumsacīkstes ar zivīm.

Ak, ir arī mamuta kauli un dažādi skeleti, kam parasti īpašu uzmanību nepievēršu, taču bērniem patīk un par čūskas skeleta daudzajiem kauliem viņi bija patiesi pārsteigti.

Un vēl tur varēja apskatīties dzintara gabliņos redzamos kukainīšus! Vai arī Tu bildē, kas ievietota zemāk, spēj kādu atrast?

Zemāk bildes (bez filtriem un skriešanā pakaļ bērniem)