Kauņas IX forts- muzejs ar pievienoto vērtību

Kauņas IX forts- muzejs ar pievienoto vērtību

10. Aug 19:34 Cielavinna Cielavinna

Trīs gadi posms, ko pavadījām baudot Latvijas skaistumu, jo dēļ covida bija bailes braukt ārpus Latvijas un negribējās riskēt ar bērnu drošību.

Šogad viss mainījās- triju dienu laikā izdomājām, braucām. Veicot nelielu aptauju, ko katrs grib redzēt šai braucienā, tika noteikts aptuvenais galamērķis.  Šoreiz svarīgi bija arī tas, lai nav tāls brauciens, lai varam iztestēt bērnus kā viņi izturēs šo braucienu.

Pirms brauciena iegādājāmies veselības apdrošināšanu un civiltiesisko apdrošināšanu, jo braucot ar maziem bērniem, kā mūsu gadījumā tas ir- 4, 5, 12 gadnieks tas ir svarīgāki, protams, apdrošinam arī automašīnu.

Pases, apdrošināšana kabatā un aidā ceļā.

Ceļā,  rezervējam pirmās naktsmītnes Varšavā caur Booking.

Braucot tālos braucienus, vienmēr piestājam Kauņā, lai mazie var izkustēties. Internetā atradām interesantu muzeju- Kauņas IX forts, iespaidīgs apraksts un vieta skaista. Aiziet braucam.

Nonākot galamērķī, ir plašs bezmaksas stāvlaukums. Dodamies iepazīt šo vietu ar tik nozīmīgu vēsturi.

Kauņas IX forts Izveidots vienā no bijušā Kauņas cietokšņa fortiem, kurš holokausta laikā kalpoja kā ieslodzījuma un masveida nāvessodu izpildes vietu.

1902. gadā tika sākta IX forta celtniecība, kura tika pabeigta īsi pirms Pirmā pasaules kara sākuma. Kad PSRS okupēja Lietuvu, IX fortā tika izveidots NKVD cietums, kas kalpoja kā pārsūtīšanas punkts uz GULAG nometnēm.

Vācu okupācijas laikā IX fortā tika izveidota ieslodzījuma un nāvessodu izpildes vieta. Vairums ieslodzīto bija ebreji, iesākumā no Lietuvas, vēlāk no citām Eiropas valstīm. Pēc muzeja Jad Vašem datiem, vācu okupācijas laikā IX fortā tika nogalināti apmēram 50 000 cilvēku.

Iespaidīga vieta, vai ne. Protams,  šīs vietas jēgu nesapratīs četrgadnieks, bet mēs stāstījām, viņi klausījās un uzmanīgi vēroja apkārtni. Muzeja ekspozīcija ir iespaidīga, sākot no pazemes tuneļiem, līdz karceram. 

Mēs izstaigājām arī apkārtni un Fortu piemineklis kurš slejas līdzās muzeja telpām ir iespaidīgs. 

Uzkāpjot pašā augstākajā punktā, paveras skaists skats uz Kauņu.

Ja vien Jums sanāk braukt garām, piestājat un izstaigājat muzeju un apkārtni.

Visu nepieciešamo informāciju par muzeju atradīsiet šeit- http://www.9fortomuziejus.lt/

P.s. uz Kauņas zoodārzu kādu laiku varat nebraukt, tas tiek rekonstruēts.

Cielavinna Cielavinna 11. Aug 17:15

Sveiki! Vai var ļūdzu šim ierakstam pielikt #vasaras gids? Aizmirsu vienkārši atķeksēt sadaļu.

Cielavinna Cielavinna 10. Aug 20:04

Var lūdzu pielikt vasaras gids sadaļā.