Katrīna Mame par ceļošanu: Iesaku jaunajiem vecākiem nebaidīties no pieradināšanas posma

Katrīna Mame par ceļošanu: Iesaku jaunajiem vecākiem nebaidīties no pieradināšanas posma

21. Jun 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bloga krustnaglina.lv autore, divu bērnu māmiņa Katrīna Mame ir aktīva ceļotāja, un sarunā ar Māmiņu Klubu viņa labprāt atklāj savu ceļojumu pieredzi.

Katrīna kopā ar ģimeni ir aktīvi ceļotāji pa Latviju, atzīstot, ka šajos ceļojums ir gājis dažādi. “Vēl pirms bērniem kopā ar vīru bijām lieli ceļotāji. Esam stopējuši arī pa Eiropu, dzīvojuši un ceļojuši arī ekstrēmos apstākļos,” stāsta Katrīna, piebilstot, ka ceļojums ir nevis stāsts tikai par galamērķi, bet par visu procesu. To pāris sapratis ceļojumā, kurā devušies ar stopiem, jo galamērķī apjautuši, ka interesantākais piedzīvots tieši ceļā – satiktie cilvēki, redzētās vietas.

Kļūstot par vecākiem, pāris bravūrīgi domājis, ka viņu dzīvē nekas nemainīsies. “Bijām ļoti naivi, bet ātri vien sapratām, ka ceļojumi un lidojumi ar mazu bērniņu mums īsti nepatīk. Lidojums bija stresains, bet atgriežoties jutāmies pārguruši,” stāsta Katrīna.

Ģimene iegādājusies auto, lai varētu ceļot, un jau pēc pirmajiem izbraucieniem ar pirmo bērnu pāris sapratis, ka viņiem tas ļoti patīk. “Trijatā nakšņojām automašīnā. Redzējām, ka dēlam tas patīk, viņam tas šķiet aizraujoši un ir liels piedzīvojums,” stāsta blogere.

“Mums ir ļoti paveicies ar vecāko dēlu, jo viņam ļoti patīk braukt mašīnā. Par to bijām šokā. Vecāko dēlu savlaicīgi pirms brauciena sagatavoju, paskaidroju, cik ilgi būs jābrauc, un tad jūtu, ka viņam ir vieglāk pārlaist ceļu. Atslēga slēpjas tajā, ka tas ir visas ģimenes dzīvesveids un domāšana, ko pārņem arī bērni,” stāsta viņa, uzsverot, ka to nevar panākt vienā reizē, ja iepriekš nav ceļots. “Mūsu bērni ir ļoti pieraduši pie ceļojumiem, jo jau no agra vecuma esam bijuši ceļā. Mums katrā nedēļas nogalē bijuši braucieni,” ar pieredzi dalās Katrīna. Viņa iesaka jaunajiem vecākiem nebaidīties no bērna pieradināšanas posma.

Kā izklaidēt bērnu ceļā?

Katrīna stāsta, ka viņu bērniem ceļā neprasās izklaides, jo jau no agra vecuma nolemts, ka viņi mašīnā netiks izklaidēti. “Lai viņi spētu arī paši sevi izklaidēt, nekad neesam devuši ekrānus vai skatīties multenes. Kad dēls sāk čīkstēt, sakām, lai skatās pa logu,” teic Katrīna, piebilstot, ka vecāki par zemu novērtē bērnu spēju būt patstāvīgiem. Laika īsināšanai ceļojumu laikā viņi bērniem devuši krāsojamās grāmatas, kopīgi spēlējuši spēles, savukārt, kad dēls pavisam jau saguris, mudināts saskaitīt noteiktas krāsas automašīnas. Tālākā ceļā, kas mērots uz Norvēģiju, dēlam blakus nolikta liela kaste ar Lego, lai brauciena laikā viņš varētu darboties.

Kurp doties?

Kad Katrīnas ģimene vēl dzīvojusi Rīgā, brīvajā laikā viņi visbiežāk devušies izbraucienos uz Tūju un Vidzemes pludmali, savukārt tagad, kad ikdiena paiet Kuldīgā, īpaši mīļš viņu ģimenei kļuvis Jūrkalnes stāvkrasts un mazie Kurzemes piejūras ciemati.