Kāpēc izmainās pāra attiecības?

Kāpēc izmainās pāra attiecības?

11. Jan 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

„Mūsu attiecības ir mainījušās līdz nepazīšanai!” saka Māmiņu kluba māmiņas. Kāpēc mainās pāra attiecības pēc bērniņa piedzimšanas, stāsta psihoterapeite Aina Poiša.

Piedzimstot bērniņam, tīri skaitliski ģimenē notiek izmaiņas- par vienu, diviem vai varbūt trīs dalībniekiem jeb bērniņiem un līdz ar to jāpaplašina ģimenes robežas, jāmaina ģimenes locekļu atbildības jomas.

„Nekad nenotiek tā,ka piedzimstot bērniņam, tas saistās tikai ar skaistiem mirkļiem un emocijām- tas ietekmē ļoti daudz faktorus- emocijas, telpu, laiku, kas jāmēģina sadalīt visiem ģimenes locekļiem,” atklāj psihoterapeite. „Tāpat tas ietekmē kaut ko tik netveramu kā bērna raksturu, jo nekad nav iespējams paredzēt, kāds bērniņš piedzims- mierīgāks vai nemierīgāks, jo viņš ar savu ierašanos pasaulē komandē parādi.

Pieaugušie cilvēki, kas pieraduši būt pārliecināti par sevi, nedaudz egoistiski soļot pa dzīvi, sastopas ar īstu izaicinājumu- mazais cilvēciņš, kas sver aptuveni četrus kilogramus, nu pats diriģē parādi.

”Tieši šī iemesla dēļ rodas zināma pretruna- no vienas puses prieks un laime, bet no otras- jāpārkārto ļoti daudzas lietas,” skaidro Aina Poiša. „Patiesībā tā ir ģimenes krīze, no kuras divi gudri cilvēki prot ar diviem airiem pārairēt pāri šai krīzei.Tas nav nekas fatāls- cilvēki tiek ar to galā.”

Mēd dzimstam, strīdamies arī pirms bērna piedzimšanas, bet bērns ir kā katalizators, kas saasina radušos situāciju, tāpēc mums gudri ir jāprot tikt ar to galā.

Kristīne Damškalne, www.maminuklubs.lv

Pāra attiecības mazuļa pirmajā dzīves gadā