Kādi vingrinājumi var palīdzēt mazināt diastāzi?

11. Jun 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Kāpēc jaunajai māmiņai veidoja diastāze, un kas var palīdzēt cīņā ar to? Dodamies noskaidrot pie POC Medicīnas centra speciālistiem.

Diastāze ir stāvoklis, kad taisnie vēdera muskuļi attālinās, un starp tiem izveidojas atstarpe. Šī stāvokļa cēlonis parasti ir strauja vēdera muskuļu izstiepšanās jau grūtniecības laikā. Diastāze var izraisīt vēdera izgāšanos, palielināt muguras lejasdaļas izliekumu un veicināt muguras sāpes. 

Līdz pat 60% sieviešu pēcdzemdību periodā ir diastāze. Lai to koriģētu, jāvēršas pie fizioterapeita un kineziologa.

Diastāze nav tikai estētiskas pārmaiņas vai nepatīkams vēdera izskats pēcdzemdību periodā. Vāja vēdera siena var radīt arī urīna nesaturēšanu, muguras sāpes, diskomfortu un spiediena sajūtu vēderā.

Kineziologs, izvērtējot muskuļu darbību, novērš organisma darbības traucējumus un izmanto dažādas diagnostikas metodes, vingrinājumus, masāžas un stiepšanās tehnikas, kā arī veic kinezioloģisko teipošanu. 

Ātrāku un labāku rezultātu cīņā ar diastāzi dos kompleksa pieeja, tomēr der atcerēties, ka pēc dzemdībām sākumā ir jādodas pie ginekologa, savukārt pēc 6 - 8 nedēļām drīkst uzsākt arī aktīvu pēcdzemdību rehabilitāciju. POC Medicīnas centra kvalificēta fizioterapeite Kristīne Indriča atgādina, ka diastāzes gadījumā gan nedrīkst veikt taisnos vēderpreses vingrinājumus, jo tas situāciju tikai pasliktinās. “Tāpēc jātrenē sānu muskuļi, jātrenē pa diagonāli, lai savilktu kopā muskuļus,” stāsta fizioterapeite.

Diastāzes ārstēšanas un rehabilitācijas gadījumā ļoti liela nozīme ir veikto vingrinājumu kvalitātei, jo nepareiza vingrošana ar nepiemērotiem vingrinājumiem situāciju var nevis uzlabot, bet tieši pasliktināt, diastāzi palielinot, kas nākotnē var draudēt ar ķirurģisku iejaukšanos.