Kā dzīvot labāk – attiecību skola pieaugušajiem

06. Mar 2013, 11:41 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Atsvešināšanās no ģimenes, nesaskaņas darbā un krīze attiecībās – tās ir situācijas, kas ietekmē gan dzīves kvalitāti, gan pašsajūtu. Pirmais solis šo samezglojumu atšķetināšanā ir apzināties problēmu un meklēt iespējamos risinājumus.

Kā būt apmierinātam ar savu dzīvi? Kā veidot attiecības ar saviem vecākiem? Cik daudz gaidīt no otra cilvēka? Kā risināt problēmas darbā? Kā pārvarēt krīzes? Vai tās ir neizbēgamas? Kā emocijas ietekmē attiecības? Kā emocijas ietekmē vīrieša un sievietes seksualitāti?

Lai izprastu sevi un veidotu veselīgas attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem, RSU Psihosomatikas klīnika, kurā strādā Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēki, aicina uz Attiecību skolas lekciju ciklu pieaugušajiem „Kā veidot attiecības ar dzīvi?”.

„Kā jūs jūtaties ar saviem tuviniekiem, draugiem, kolēģiem? Kā – kontaktējoties ar svešiem cilvēkiem: ārstiem, pārdevējiem, nejaušiem garāmgājējiem? Tas, kas saskarsmē ar citiem jūtas labi, ir veselāks, veiksmīgāks, vairāk apmierināts ar savu dzīvi, nekā tas, kas attiecībās cieš un ir nelaimīgs. Nevar pārveidot citus, bet attiecības var mainīt un savu pašsajūtu tajās arī. Attiecību skola ir labs sākums ceļā uz pārmaiņām,” uzskata dr. Baiba Gerharde, RSU Psihosomatikas klīnikas ārsts psihoterapeits.

Lekciju cikls pieaugušajiem „Kā veidot attiecības ar dzīvi?” sāksies 2013. gada 14. martā ar lekciju „Kā būt apmierinātam ar dzīvi?”. Pirmajā lekcijā tiks noskaidrots, kādi faktori ietekmē dzīves uztveri, kā sevī kultivēt  „laimi” un kā saglabāt savu emocionālo un psihisko veselību.

Otrajā lekcijā tiks skarta ikviena dzīvē būtiska tēma par attiecībām ar saviem vecākiem, kuri noveco. Attiecības caurvij dzīvi un turpinās arī starp pieaugušo un viņa vecākiem. Bērnu izaugšana un aiziešana no vecāku mājām, kāzas, mazbērni, novecošanās, nevarīgums – tās ir dzīves norises, ko pavada dažādi pārdzīvojumi, kas dažreiz savijas sāpīgā kamolā. Paaudžu nesaskaņas var dzīvi padarīt smagu. No kurienes tās rodas un kā tās risināt?

Attiecību skolas lekciju cikla ietvaros 6 ceturtdienas vakarus pēc kārtas būs iespēja uzzināt ārstu psihoterapeitu redzējumu. Lekciju ciklu „Kā veidot attiecības ar dzīvi?” vadīs un uz klātesošo jautājumiem atbildēs RSU Psihosomatikas klīnikas ārsti psihoterapeiti – asoc. prof. dr. Gunta Ancāne, dr. Baiba Gerharde, dr. Artūrs Utināns –, kā arī vieslektori – doc. Vilnis Lietuvietis, ārsts-urologs, un dr. Dace Matule, ginekologs, dzemdību speciālists.

Šajā drudžainajā dzīves ritmā atļaujies nedaudz apstāties un ieklausīties savās vajadzībās un vēlmēs. Veselīgu dzīves uztveri veido no aizspriedumiem brīvs, iekšēji mierīgs un sakārtots cilvēks. 

Lekciju cikls „Kā veidot attiecības ar dzīvi?”:

  • 14. marts – Kā būt apmierinātam ar dzīvi?
  • 21. marts – Attiecības ar vecākiem
  • 28. marts – Problēmas darbā
  • 04. aprīlis –  Krīzes cilvēka dzīvē
  • 11. aprīlis –  Emocijas un seksualitāte – vīrietis
  • 18. aprīlis –  Emocijas un seksualitāte – sieviete

Plašāka informācija par lekcijām pieaugušajiem!

Iespēja pieteikties Attiecību skolas lekcijām: info@psihosomatika.lv, 67625655.