Intars Rešetins par tēta lomu: Lielākais izaicinājums ir izaudzināt krietnus un godīgus cilvēkus

Intars Rešetins par tēta lomu: Lielākais izaicinājums ir izaudzināt krietnus un godīgus cilvēkus

03. Mar 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Pavisam nesen Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvoja Intara Rešetina režisētā izrāde “Vafeļu sirdis. Misija - tētis”. Māmiņu Kluba TV raidījumā aicinājām Intaru uz sarunu, lai runātu par tēta lomu.

Intars Rešetins atklāj, ka ir ļoti laimīgs atkal strādāt Latvijas Leļļu teātrī. “Ir karš. Man šķiet ļoti būtiski ar mazajiem runāt par tēmām, kas viņus pasargā un saudzē. Norvēģu rakstnieces Marijas Parras stāsta galvenā tēma ir draudzība. Man šķiet, ka mazajiem vajag iedot drošā pleca sajūtu, ka vajag draudzēties, jo ne visi ir ļauni onkuļi, kuri grib darīt ļaunas lietas,” par izrādes galveno tēmu stāsta I. Rešetins, piebilstot, ka draudzība, empātija un cilvēku mīlestība ir tie lielumi, kas šobrīd ir vitāli nepieciešami. 

Dramaturģe Zane Zusta stāstam pievienojusi papildu tēmu “misija tētis”, ko Intars Rešetins skaidro: “Tas nav pretrunā ar manu uzstādījumu. Protams, arī mamma un visa ģimene ir svarīga, bet tētis ir drošais plecs un atbalsts. Tētis ir ģimenes centrs. Vienai no stāsta galvenajām varonēm nav tēta, tāpēc šī misija ir divtik svarīga. Ir jāatrod tētis!”

Strādājot leļļu teātri, jau pirmajā nedēļā Intars sapratis, kādu darbu šajā teātrī veic aktieri. “Viņi kalpo teātra dievam, taču teātra dievs leļļu teātrī ir kaut kas īpašs, jo šī ir ļoti sarežģīta profesija,” saka Intars. Viņš izrādei izvēlējies trostu lelles, kas ir otra sarežģītākā tehnika aiz marionešu lellēm. “Aktierim lelle jātur rokā, jāgroza, jākustina lelles acis, galva, bet ar otru roku jātur metāla stieplītes, lai vadītu lelles rokas. Lelli var vadīt trīs minūtes, tāpēc ir speciāla horeogrāfija,” par izrādes tapšanu stāsta tās režisors. “Es ļoti cienu un apbrīnoju viņu profesijas izvēli. Es esmu ļoti prasīgs režisors, taču cepuri nost, jo komanda ir lieliska. Man izdevās viņus sapulcēt vienā veselumā, kas, manuprāt, teātrī ir visbūtiskākais,” uzsver Intars Rešetins.

Būt tētim

Režisora, aktiera Intara Rešetina ģimenē aug divas meitas – 16 un 10 gadus vecas. Kādi ir lielākie izaicinājumi tēta lomā? “Izaudzināt krietnus un godīgus cilvēkus. Tas ir vislielākais izaicinājums un lielākā dzīves misija,” saka viņš. 

Intars norāda, ka savām meitām vēlas būt draugs, jo uzskata, ka tas ir visa pamatā. Lai arī esot lietas, kuras viņš zina un nojauš, reizēm audzināšanā pavīdot arī kaut kas no tā, kā tika audzināts viņš pats, lai arī pašam šķiet, ka vajadzētu mēģināt darīt citādāk. “Esmu ar bērniem ļoti atklāts un arī atklāti saku, lai piedod, jo tagad esmu tētis, es tevi audzinu. Es ļauju viņām piedalīties sevis audzināšanā un pieņemt lēmumus, lai viņas izprastu konkrēto rīcību un procesu,” saka divu meitu tētis Intars Rešetins. “Mēs dalāmies gan pienākumos, gan atbildībā, vērtību izpratnē. Cenšos slēgt bērnus klāt, lai rastos izpratne,” tā viņš.  

Tavorot Tavorot 24. Mar 2023, 16:36

Tagad ir grūti atrast patiesi godīgu un uzticamu bukmeikeri, kas liktu uz sportu. Es uzskatu, ka derības jau ir diezgan liels risks, un noteikti nav vērts riskēt, izvēloties nepārbaudītu platformu https://likme.tv/totalizators/. Vietnē Likme ir lieliski bukmeikeri, kuriem varat uzticēties, un iesaku izvēlēties derību vietni šeit.