Artūrs Mednis: Šobrīd atrodos zemākajā punktā

Artūrs Mednis: Šobrīd atrodos zemākajā punktā

12. Dec 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ja pēc pirmā bērna nākšanas pasaulē Ilzei un Artūram Medņiem šķita, ka būšana par vecākiem nav nekas grūts, tad tagad, kad pasaulē nācis arī otrs viņu dēliņš, pāris atklāti atzīst, ka būt divu bērnu vecākiem ir nevis divas reizes grūtāk, bet vismaz četras reizes pavisam noteikti.

Vaicājot, kā pāris jūtas vecāku lomā, Ilze atzīst, ka pēc otrā bērna piedzimšanas sapratusi, ka nekas nav pārāk grūti, taču nekas nav arī pārāk viegli. Viņas teikto papildina Artūrs, godīgi atzīstot, ka šis ir visgrūtākais posms viņa līdzšinējā dzīvē un viņš atrodas viszemākajā punktā. “Šobrīd ir vistrakākais brīdis. Visu laiku bija forši, tad pēc pirmā bērna piedzimšanas dzīve ar laiku atkal pamazām sāka sakārtoties, bet tad piedzima otrs bērns, un tas izrādījās nevis divreiz, bet četrreiz grūtāk,” atklāts ir Artūrs, sakot, ka šis laiks ir gan fiziski, gan emocionāli grūts, jo vienlaikus nevar atlikt arī savus ikdienas darbus.

Ilze atzīst, ka ar diviem bērniem ir jāiemācās dalīt gan uzmanību, gan spēku: “Esmu ļoti nogurusi no naktīm, no menedžmenta un intensitātes. Gribas atbalstīt Artūru un arī pašai tikt ar sevi galā. Šis ir posms, kuram mums ir jāiziet cauri.” Ilze stāsta, ka viņai ir grūti, redzot, cik grūti ir Artūram, jo ikdienā pavada vainas apziņa, ka viņa netiek galā ar abiem bērniem – nevar viņus paņemt un kopā kaut kur aizbraukt, lai Artūrs varētu pastrādāt. “Es gan cenšos to darīt, bet reāli saprotu, ka fiziski nevaru to izdarīt. Tas man ir grūtākais, jo jaunajiem vecākiem negulēšana, nogurums ir lielākie strīdu iemesli, lai arī cik bērni būtu,” secina viņa.

Gan Artūrs, gan Ilze ir atzīti profesionāļi. “Kad piedzima pirmais bērns, es daudz strādāju, taču to izbaudīju, jo sākās pandēmija, lokdauns, varēja strādāt attālināti. Viss bija forši. Kas notiek, kad ir divi bērni? Tu nevari pārslēgties no viena uz otru,” stāsta Artūrs. Savukārt Ilze, vaicāta par darbu, atzīst, ka viņa šobrīd praktiski visu laiku ir kopā ar bērniem, kas ir ļoti grūti, tāpēc nākas atteikties no savām lietām, lai varētu veltīt laiku ģimenei. “Ģimene ir lielāka vērtība par darbu,” saka viņa, piebilstot, ka gribētu nebūt tik ļoti nogurusi.

Domāja, ka nebūs tik traki

Daudzi Ilzei un Artūram vaicā, kas viņiem licis pieņemt lēmumu par otru bērnu. Uz to Ilze norāda, ka tā bijusi abu vēlēšanās, savukārt Artūrs piedāvā izstāstīt, kā bijis patiesībā. “Bija tā, ka nodomājām, ka nemaz nav tik grūti. Otrais pusgads ar pirmo bērnu bija superīgs, tāpēc pieņēmām lēmumu par otru,” atklāj Artūrs, piebilstot, ka nevēlas citus vecākus atrunāt no otrā bērna, taču gribot brīdināt, ka pastāv mega liela starpība starp vienu un diviem bērniem. “Es ļoti spilgti atceros, ka tad, kad Olivers vēl bija puncī, es pie sevis domāju, ka gan jau nebūs tik traki. Viņš piedzima un bija sajūta, ka tā arī ir, taču pamazām viss veļas kā sniega bumba,” atzīst divu dēlu māmiņa.

Pāris atzīst, ka šobrīd abiem reizēm nākas otru lielajā nogurumā pazaudēt un sastrīdēties par niekiem, jo vairs nespēj adekvāti domāt. “Ja visas pamatlietas tiek atņemtas, esi gatavs otru apēst bez sāls,” nosaka Ilze, piebilstot, ka pēdējā laikā ne viņai, ne Artūram nepietiek vairs laika pat izgulēties.

Pēc otrā bērna piedzimšanas piebremzē sevi profesionāli

Pēc pirmā bērna piedzimšanas Ilze labprāt iesaistījusies dažādos profesionālos izaicinājumos. “Kad piedzima Ričards, bija kovids, daudz attālinātu iespēju, mani daudz kur aicināja un es piekritu. Man bija sajūta, ka vajag realizēties,” stāsta Ilze. Tomēr, piedzimstot jaunākajam dēlam, viņa sapratusi savu kļūdu, tāpēc tagad cenšas pieņemt šo laiku un vairāk būt kopā ar mazo, kurš ātri izaugs. “Nav tā, ka es tagad arī neko nedarītu! Es daru mazāk, taču apzinātāk. Par prioritāti es izvirzu ģimeni, jo esmu mamma, esmu vajadzīga bērniem, kamēr viņi ir mazi,” piebilst viņa.