Ilūziju muzejs Krakovā

Ilūziju muzejs Krakovā

29. Jul 2021, 12:06 Klintasmamma Klintasmamma

Ar ierakstu par šo muzeju kavējos gandrīz mēnesi tikai tāpēc, ka bildēs nav iespējams noķert fantastisko sajūtu, kas tur valda. Visi brīnumi ir iemūžināti video un tad, kad pētīju bildes, sapratu, ka tās drīzāk kalpo kā antireklāma, taču tad, ja esat Krakovā, noteikti iesaku apmeklēt šo muzeju, noteikti nebūs vīlies ne mazs, ne liels!

Muzejā ir optiskās ilūzijas, speciālās, vēsturiskās u.c. veidu ilūzijas, par kurām iepriekš nelielu ieskatu var gūt muzeja interneta vietnē https://krakil.pl/en/, tās nav tik universālas, lai patiktu 1-99 gadus jauniem apmeklētājiem, taču itin katrs šeit atradīs kaut ko, kas patiesi aizraus uz 2 stundām vismaz. 

Mūsu komandā bija gandrīz 2, 5+, 30+, 40+ un tad, ja vecākiem patika lasīt ilūziju aprakstus un paskaidrojumus, tad bērni labprāt pētīja neparastos spoguļus, gaismas, gleznas. Šeit visam var skarties, darboties un ir arī laipni darbinieki, kas par katru eksponātu labprāt pastāsta vairāk.

Lai arī dažas māmiņas man ir teikušas, ka izvairās no šāda veida centriem, jo baidās par savām fizikas zināšanām, ja būs kas jāskaidro bērnam, kas/kur notiek, es noteikti iedrošinu mest šīs muļķīgās iedomas laukā no galvas un atcerēties, ka muzeju nav jāuztver kā skolu, kur obligāti jāpastāsta visa teorija par notiekošo. Bērni paši pēta, domā un daudzas lietas viņus vienkārši aizrauj, neatkarīgi no darbības principa vai fizikas likumiem. Un es droši varu teikt, ka mana gandrīz divgadniece muzejā nejutās garlaikota ne uz mirkli!

Ko mēs darījām?

Pētījām gaismas, krāsas, optiskās ilūzijas, spēlējāmies ar ēnām, gaismām un zīmējām ar lukturīti uz sienām.

Varēja arī atstāt savu ēnu uz sienas, vienkārši tai pienākot klāt, pastāvot, un tad sajūsmā vērojot, ka tā tur paliek arī pēc mūsu aiziešanas.

Skatījāmies zīmējumus un pat multfilmas ar traukiem vien..

 

Uztaisījām neparastas bildes, ko vecvecākiem ielikt foto albumā (ļoti patīkami, ka pie katras no vietām, kur var tās taisīt, ir arī piemēri, kā nostāties, lai iegūtu "wow bildes",

ir parādīta vieta, kur stāvēt fotogrāfam, un pat ilūzijbilžu fotografēšanas nepraša kā es var tikt pie kādas jaukas bilde (te šādas vietas bbija vismaz 5, ko atceros, bet varbūt bija vēl vairāk).

Vēl mēs pētījām ēnas...

Pilnīgi taisnu tērauda stieni izvilkām caurislīpam caurumam

Redzējām, kā palēlinājumā spalva kustās vējā, meklējām kombinācijas, lai atvērtu milzīgu seifu, bīdījām stikliņus, vērojot bilžu pārvērtības un pat skrienošu dinozauru un daudz ko citu, ko noteikti iesaku redzēt, dzirdēt un izbaudīt katram!

Kas vēl? 

Ir neliels veikaliņš, kur iegādātie kādu neparastu suvenīru. 

Interneta vietne (angļu valodā): https://krakil.pl/en/

Adrese: Straszewskiego 15, 31-101, Krakova, Polija 

Darba laiks: P-Pk 10:00—19:00, brīvdienās 10:00—20:00

Ieejas maksa: 
pieaugušajiem 50 PLN
Studentiem un pensionāriem 40 PLN
ģimenes biļete (2 + 2): 145 PLN
Bērniem līdz 7 gadu vecumam (līdz 3 bērniem, ko pavada 1 pieaugušais) ieeja par velti.