Sejas fitnesa un manuālās modelēšanas speciāliste Ieva Neļķe sarunā ar Māmiņu Klubu uzsver, ka gados jaunākām sievietēm nereti šķiet, ka tikai sagaidot konkrētu vecumu jāsāk domāt par savas jaunības saglabāšanu, tomēr šis nav pareizais piegājiens.
Cienīga novecošanās pret sevi, viņasprāt, ir nesagaidīt momentu, kad viss ir slikti, jo atgriezt laiku atpakaļ ir ļoti grūti. “Labāk ir ātrāk sākt domāt par sevi un rūpēties,” saka Ieva Neļķe, atgādinot, ka rūpes par sevi nav tikai ārējas.
“Es ļoti labi sevi atceros laikā, kad biju ar maziem bērniem. Rūpes par sevi tad bija sevis piespiešana uzspiest uzsmērēt uz sejas krēmu vai uzlikt masku. Ar maziem bērniem tas jau likās kā liels notikums, taču šie ir tie mazie soļi, ar kuriem sākt, līdz nonākt līdz patiesi dziļām lietām – uzturam, sportam, pašmasāžai,” skaidro Ieva Neļķe.
Ievas Neļķes ceļš uz savu skaistumu sācies ar sejas fitnesu, bet ātri vien viņai kļuvis skaidrs, ka ar to vien nebūs pietiekami. “Seja nav tikai te [rāda uz seju]. Tu vari ņemties, bet nekā nebūs! Tāpēc man palika interesanti, jo nebija neviena, pie kura meklēt atbildes. Tā sākās izzināšanas ceļš,” ar savu pieredzi dalās I. Neļķe. Viņa sākusi ar osteopātiju, jo tā vislabāk izskaidrojusi, kāpēc pie plakstiņa noslīdēšanas nav vainīgs tikai plakstiņš, jo, patiesībā, tā ir ķēde cauri visam organismam. “Seja atsevišķi no ķermeņa nemētājas, tas ir vienots kopums! Atliks tikai kaut kur kaut kam ķermenī nobīdīties, un tas pavilks līdzi arī pārējo,” saka viņa. Ievas Neļķes vadītajos skaistuma maratonos dienas sākas ar stiepšanos, jo tas palīdz sakārtot seju. I. Neļķe: “Ja ķermenī ir savilkumi, nav iespējams savākt sejas ovālu.”
Novecošanās procesā, kas ir iekodēts ikvienā no mums, notiek kaulu un muskuļu masas rezorbcija, tāpēc ļoti svarīgi sievietei ir veltīt laiku arī spēka treniņiem. “Šķiet, ka novecojam no ārpuses, tāpēc daudz uzmanības tiek veltīts ādai, taču cilvēks nenoveco no ārpuses. Mēs novecojam no iekšpuses,” uzsver Ieva Neļķe.
Viņa norāda, ka, cilvēkam kļūstot vecākam, runājam, ka izstaipās āda, taču, patiesībā, nevis izstaipās āda, bet gan apakšā esošā omīte paliek mazāka, jo notiek kaulu un muskuļu masas rezorbcija. “Virspusējais slānis, kas sastāv no ādas un taukiem, kļūst lieks, jo tam vairs nav uz kā uzgulties, un veidojas krunkas. Tāpēc jācenšas savākt nevis ārpuse, bet gan iekšiņa! Ir jāstaipās, ir jābūt spēka un kardio treniņiem, sejas masāžai,” ar padomu dalās Ieva Neļķe, sakot, ka, ieviešot savā ikdienā šos paradumus kaut vai pa maziem soļiem, tas kļūs par dzīvesveidu, kas palīdz izveidot kvalitatīvu ikdienu.