Ideāla vieta dzimšanas dienas svinībām- ZOO Rakši/ Kamieļu parks

Ideāla vieta dzimšanas dienas svinībām- ZOO Rakši/ Kamieļu parks

15. Jun 2020, 12:53 Cielavinna Cielavinna

Par mūsu princeses dzimšanas dienas svinībām ilgi domājām, jo sakarā ar visu vīrusu padarīšanu nevarēja saprast kā labāk. Vienā brīdī izdomājām, ka brauksim uz Rakšu zoo kamieļus lūkoties un kur vēl atrast labāku vietu dzimšanas dienas svinībām kā zoo parkā.

Ciemiņi informēti un princeses dzimšanas dienā (vakar) devāmies uz Rakšiem.

Pie Rakšu zoo ir plašs bezmaksas autostāvietas placis.

Mēs ņēmām Rakšu lielo ceļojumu, lai varētu izbaudīt visas atrakcijas ko parkā piedāvā, galvenais protmas bija izjāde ar kamieli.

Pie pašas ieejas rāmi atpūšas ēzelītis, samērā liels, kā vēlāk noskaidrojām Rakšos mitinās lielākie ēzeļi pasaulē (suga tāda).

Pie ieejas var iegādāties arī barību zvēriņiem (1,50 eiro).

Lamas ir super draudzīgas un kāras uz našķiem. Devāmies arī pastaigā ar lamām, īstenībā ļoti foršs pasākums. Lamas ļoti rāmie gāja līdzi un Rūdolfam lielie prieki, ka pavadiņu varēja turēt rociņās un ejot mūsu pencionāru pamīļot. Īstenībā kāds pencionārs, brīžiem spītējās un negāja nedaudz vajadzēja paskubināt.

Prieks, ka Rakši rūpējas par saviem dzivnieciņiem un viena lama aizgājusi pencijā un tagad rāmi dzīvojas pa parku ēdot zālīti.

Parkā bez lamām ir arī ēdelīgas kalnu kazas ar tādiem ragiem. Varēja redzēt arī mazuļus kaziņu divus. Lamai ar vinai mazulis ir.

Bērniem lielu prieku sagādāja velokarti un elektriskās mašīnītes. Prieks, ka varēja braukt cik grib nevis ar laika ierobežojumiem vai par katru braucienu maksāt.

Jauninājums parkā ir iespēja ieiet lamu aplokā un pabarot tās. Manam lielajam krustbērnam bija bail, jo negribēja lai lama tam uzšpļauj virsū. Parka darbinieks teica, ja lama uzšpļauj virsū kunģa saturu pēc tam divas dienas smaržīgs varēsi staigāt.

Izjāde ar kamieli vispār raisīja baigo sajūsmu vismaz man, jo to darīju pirmo reizi un sākumā bija ļoti bail. Žēl, ka izjāde ar kamieli ir tik īsa. Starpcitu kamieļiem ir mazulis baigais prieciņš un žipčiks. Devāmies to pabarot ar zālīti tā sāka bļaut, ka pilnīgi sabijos. Kamieļi ir tiešām forši.

Mazie bērni izbrauca arī ar ēzelīti pajūgā. Prieki lieli.

Mēs Hannai dzimšanas dienu svinējām parka teritorijā, tur ir piknika vietas. Starpcitu, ja izdomājat ar tā darīt tad ir laicīgi vietas jaizņem, jo bez mums tur dzimšanas dienu vēl svinēja kādi trīs bērniņi un mēs tikām pie pēdējā galdiņa kuram blakus ir grilla vieta, grills tur ar malku ir uz vietas, vienīgi restītes vēlams pašiem paņemt līdzi. Piknika vieta atrodas pie kamieļu aploka un netālu ir arī lēkājamais ūdens spilvens.

Jebkurā gadījumā Rakši ir skaista un bērniem interesanta vieta gan doties tā pat , gan svinēt dzimšanas dienas vai kādus citus svētkus.

Nedaudz par pašiem Rakšiem informācija:

„Rakšu” brīvdabas ZOO var redzēt vairāk kā 100 dzīvniekus – kamieļus, lamas, alpakas, Valē melnkakla kazas, Valē melndeguna aitas, Poitou ēzeļus un trusīšu ģimenes.

Cenas: Mazais Rakšu ceļojums 7 eiro, lielais 12. Lielais Rakšu ceļojums pieejams tikai brīvdienās. Bērniem līdz 3 gadiem bezmaksas.

Parka teritorijā ir arī kafejnīca, kurā var nogaršot kamieļa piena pankūkas un nopirkt kādu suvenīru. Pie kamieļiem atrodas aŗi kafijas automāts, kurā var norēķināties ar karti. WC ir bezmaksas.

Teritorijā ir arī viesnīca, bet mēs to neizmatojām.

Parka darba laiks:

DARBA DIENĀS no 10:00 - 18:00
BRĪVDIENĀS no 10:00 - 19:00

Adrese:

``Rakši``, Amatas nov., Drabešu pag.

Mums ļoti patika Rakšos.