Lūpu kopšana aukstajā laikā

02. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rūpes par ādu ir aktuālas visos gadalaikos, taču ne visos gadalaikos der vieni un tie paši ādas kopšanas līdzekļi, jo ādas prasības mainās līdz ar gada sezonu.

Sarunā ar Māmiņu Klubu dermatoloģe Elīza Sālījuma norāda, ka gada aukstajā laikā visa ķermeņa āda, ne tikai seja un lūpas, kļūst sausāka. Tas tāpēc, ka āda ir pakļauta diviem kaitējošiem faktoriem – zemajai gaisa temperatūrai laukā un apkurei telpās. Šī iemesla dēļ gan bērniem, gan pieaugušajiem gada aukstajā laikā ķermeņa ādas kopšana jāvērš uz ādas mitruma līmeņa saglabāšanu.

Dermatoloģes ieteikumi, lai tava un bērnu āda būtu vesela arī gada aukstajā periodā:

  • Lai pastiprināti nesausinātu ādu, nemazgājies ilgāk par 10 minūtēm, kā arī nemazgājies pārāk karstā ūdenī.
  • Izvēlies piemērotu mazgāšanās līdzekli, priekšroku dodot aptiekas produkcijai, jo tā saudzīgāk attīrīs ādu, to nesausinot un nekairinot.
  • Pēc mazgāšanās ādu nosusini un uzreiz uzklāj mitrinošu līdzekli, izvēloties to atbilstoši savas ādas stāvoklim. Sastāva ziņā vērts pievērst uzmanību tam, lai līdzeklis satur gan mitrinošas, gan ādas barjeru atjaunojošas vielas, piemēram, dekspantenolu, glicerīnu, kā arī vielas, kas izveido puscaurlaidīgu aizsargslāni, – vazelīnu, lanolīnu.

Lai āda būtu vesela un nekļūtu sausa, arī gada aukstajā periodā ir svarīgi pietiekami daudz uzņemt ūdeni. Ieteicams regulāri vēdināt telpas un nepieciešamības gadījumā uzstādīt arī gaisa mitrināšanas ierīces.

Pareizi parūpējies par savām lūpām

Lūpas parasti nenosedzam, līdz ar to, tām atrodoties tiešā kontaktā ar ietekmējošiem faktoriem, lūpas gada aukstajā periodā var kļūt sausas, sprēgāt vai par parādīties apsārtums. Kā parūpēties par lūpu veselību un skaistumu rudenī un ziemā?

  • Uz lūpām vairākas reizes dienā uzklāj lūpu balzāmu!
  • Ja uzturies ārpus telpām, nepieciešams izvēlēties tādu līdzekli, kura sastāvā ir saules aizsargfaktori.
  • Izvēloties lūpu aizsarglīdzekļus, raugies, lai tie uz lūpām nerada kairinošu, kņudinošu sajūtu. Šādu līdzekli nav ieteicams lietot un ieteicams meklēt citu alternatīvu.
  • Izvēloties lūpu aizsarglīdzekli, pievērs uzmanību, lai to sastāvā būtu: dekspantenols, bišu vasks, vazelīns.
  • Priekšroku dod līdzekļiem, kas nesatur konservantus, smaržvielas un ir hipoalerģiski.
  • Ja nav izdevies pasargāt lūpas no aukstuma un vēja, tās kļuvušas sausas, sprēgā vai arī parādījies apsārtums, lūpu košanai izmanto balzāmu, jo, lietojot lūpu zīmuli, tā uzklāšanai nepieciešamais spiediens var radīt sāpes.