Dzegužkalns un vilšanās

Dzegužkalns un vilšanās

31. Jul 2023, 10:14 Klintasmamma Klintasmamma

Šķiet, ka šis no mūsu mājām varētu būt viens no tālākajiem Rīgas parkiem, taču vasara ir tas gadalaiks, kad itin nemaz negribas dzīvoties pa telpām, tāpēc labprāt dodamies baudīt parkus un kalnus. Godīgi sakot, Dzegužkalns maniem bērniem noteikti ir vienmēr asociējies ar tur esošo rotaļu laukumu, kas nav liels, taču 40 minūtēm noteikti der. Otrpus ceļam nekad neesam iepriekš gājuši, jo vizuāli neko "košu un saistošu nemanījām", taču šoreiz nolēmām izpētīt arī to, kas tad ir otrpus mums tik ierastajai vietai? Pirms gadiem 15 kāds man stāstīja, ka tur esot koka skulptūras, bet toreiz es tā arī neaizgāju tās apskatīties. Nezinu, vai tā bija taisnība, bet nu šobrīd tur nav pilnīgi nekā, šī zaļā Rīgas daļa šķiet ir atstāta novārtā un tā vietā, lai to ierīkotu par pastaigu vietu vecāka gadagājuma cilvēkiem vai vecākiem ar bērniem, tā drīzāk ir šķēršļu trase.

Tur ir ļoti glīti koki, arī pietiekoši daudz vietas, kur izskrieties, bet apkārt ir ļoti daudz atkritumu, pats ceļš ir ar smilšu seguma posmiem, kas ir izskaloti.

Vietās, kur ir koka pakāpieni, ar ratiņiem pārvietoties ir grūti, jo traucē kāpnēm blakus esošās koku saknes.

Arī paši koka pakāpieni izskatās gaužām bēdīgi un ir ļoti žēl, ka šī vieta ir atstāta novārtā.

Liels bija mūsu pārsteigums par kapa vietu, kas atrodas vienā no tālākajiem punktiem, zālīte tur ir nopļauta, šī noteikti izskatās pēc sakoptākās daļas. Un arī tad, ja tālākā daļa tiek uzskatīta par kapiem, būtu taču tikai jauki, ja kāds sakārtotu celiņus, vai ne?

"Tradicionālajā" Dzegužkalna daļā viss kā vienmēr, glīta estrāde, soliņi, iespēja staigāt ar ratiņiem un baudīt dabu. Glītais skats otrpus Daugavai gan ir padevies cīņā ar koku lepno lapotni, taču īsai atelpai no pilsētas kņadas šis parks der. 

Un pozitīvi noteikti ir tas, ka ir gan labierīcības, gan arī te ir iespēja piepildīt savu pudeli ar dzeramo ūdeni, nomazgāt rokas, kā arī parūpēties par ūdeni līdzpaņemtajiem dzīvniekiem (ak, varētu jau vienkārši uzrakstīt, ka suņiem, ja vien es nebūtu redzējusi te cilvēkus arī ar kaķiem un pat nūtriju)

Godīgi sakot, vērtējums ir 3/10, jo tad ja esi Dzegužkalnā, labāk velti 7-10 minūtes pastaigai, aizejot līdz Nordeķu muižas parkam, kas šogad izskatās vēl labāk nekā iepriekš! Par to es ceru uzrakstīt nedaudz vēlāk:)

Adrese: Dzegužkalns (gan waze, gan google maps), stāvvietu netrūkst uz līdzās estrādei esošā celiņa. Stāvvieta ir par velti, gluži tāpat kā parka apmeklējums. Darba laiks ir 24/7