Ceļojam ziemā- Sātiņu dīķi un skatu tornis

Ceļojam ziemā- Sātiņu dīķi un skatu tornis

21. Feb 16:03 Cielavinna Cielavinna

Dodamies tālāk iepazīt Latvijas skatu torņus. Šoreiz devāmies uz īstu ziemas pasaku- Sātiņu dīķi un teritorijā izvietotais skatu torni. Tur tiešām ir ļoti skaisti, balts sniegots mežš, kurš iekļau dīķus, kupenas brīžiem līdz ceļiem un skaistās putnu dziesmas. Mēs dodoties uz skatu torni varējām pavērot dzeņus darbībā, ieraudzīt stirnu pēdas, tur ir kārtīga lauku vide, var pat teikt kārtīga miera osta. Uzskāpjot skatu tornī, paveras burvīgs skats uz sniegoto akārtni. Pie torņa izvietots arī informācijas stends ar informāciju par teritorijā mītošajām putnu sugām, kā arī informāciju par apkārtnē tūristiem pieejamajiem pakalpojumiem.  

Sātiņu dīķi ir dabas liegums, kas iekļauts Natura 2000 aizsargājamo teritoriju tīklā, ar mākslīgi veidotu dīķu kompleksu, kas atrodas 8 km attālumā no Saldus. Tie aptver 3780 ha lielu teritoriju ar 30 dīķiem. Sātiņu dīķi ir ievērojami ar lielo putnu skaitu ligzdošanas un migrāciju laikā. Arī tuvējie meži ap dīķiem ir daudzu aizsargājamu putnu un sikspārņu sugu dzīves vieta. Taka gar dīķiem līdz skatu tornim ir līnijveida, kas man īsti nepatīk, jo atpakaļ jāfodas pa to pašu ceļu. 

Es domāju, ka vasarā taka ir izstaigājama arī ar bērnu ratiem, ziemā tas ir pagrūti izdarāms.  Ieteicams uzturēšanos saskaņot ar zemes īpašnieku – skatīt norādi takas sākumā. Saimnieks ļoti laipns. Automašīnu novietot var pie takas sākuma. Apmeklējums ir bezmaksas.  Ja arī Jūs esiet tai galā noteikti aizbrauciet līdz Sātiņu dīķiem un tornim.

Cielavinna Cielavinna 21. Feb 16:10

Var śo lūdzu izdzēst? Nepamanīju, ka jau biju blogu par śo skaisto vietu jau ielikusi.