Ceļojam ziemā- Ragakāpas dabas parks un taka.

Ceļojam ziemā- Ragakāpas dabas parks un taka.

21. Feb 16:35 Cielavinna Cielavinna

Vēlviena ideja kur doties baudīt skaisto ziemu ir Jūrmalā esošais Ragakāpas dabas parks. Es teikšu godīgi tiešām skaista vieta, it īpaši skaistās piesnigušās priedes. 

Parka platība ir 150 hektāri. Ragakāpas dabas parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas izveidota, lai saglabātu ar vecu priežu mežu apaugušās kāpas un dabas daudzveidību jūras piekrastē. Ragakāpa, kuras augstums ir 17 metru, ir valsts aizsardzībā kopš 1962. gada.

Parks ir izveidots tā, lai dabu varētu baudīt gan liels, gan mazs dabas mīlis, jo pārsvarā ir koka laipas un izeja uz jūru arī ērti izbraucama ar ratiem. 

Dabas parks ir izvietots pie jūras līdz ar ko vējainākā laikā pastaigājoties pa mežu jūra ir labi dzirdama.

Vēl kas ļoti forši, izstaigājoties pa mežu var aiziet arī līdz Lielupes iztekai jūrā, kas var teikt tur pat līdzās ir.

Pastaigājoties pa parku atradām arī padomju laiku bunkuru. 

Lai iepazīstinātu apmeklētājus ar teritorijas dabas vērtībām, parkā ir ierīkotas divas dabas takas. Viena no takām ved cauri priežu mežam, ir aptuveni 2 km gara, un pārsvarā to veido koka laipas. Tajā ir izvietoti arī informācijas stendi un soliņi, bet stāvākajās vietās - kāpnes. 

Dabas parka nemitīgi mainīgā ekosistēma ir daudzu retu sugu vienīgais patvērums. Tajā konstatēti septiņi Eiropas Savienībā aizsargājami biotopi, to skaitā embrionālās kāpas, baltās kāpas, mežainās jūrmalas kāpas un dabiski attīstījušies veci skujkoku meži. Mežainās jūrmalas kāpas ir Latvijā īpaši aizsargājams biotops.

Parkā aug Eiropas Savienībā aizsargājamā smiltāja neļķe, ligzdo meža balodis, melnā dzilna, sila cīrulis un stepes čipste. Ņemot vērā šīs Ragakāpas dabas parka vērtības, tas iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo teritoriju tīklā NATURA 2000.

Viena interesanta vieta, kuru Tu vari apmeklēt pilnīgi par velti.