Ceļojam pavasarī- Zaķumuižas dabas taka

Ceļojam pavasarī- Zaķumuižas dabas taka

07. Apr 2021, 17:03 Cielavinna Cielavinna

Vēl viena samērā interesanta dabas taka- Zaķumuižas , kas atrodas Ropažu novadā, netālu no Rīgas. Zaķumuiža ir ļoti skaists, sakopts ciems.

Taku mēs apmeklējām agrā pavasarī, kad to vēl klāja sniega kārta līdz ar ko vietām bija grūti pārvietoties, jo bija jākapj mazā kalniņa, gan lejā, slidens.

Gar taku tek ļoti skaista maza upīte, kura bija pilna ar ledus vižņiem , kurus vērot patika bērniem.

Takā ir izvietoti arī informatīvie stendi, kas ļau labāk iepazīt apkārtējo vidi. Bērniem ļoti patika rotaļu laukums, kad atgādināja manu bērnību.

Domājams, ka vasarā takā ir ļoti skaisti, kad koki jau iedzinuši lapas un visa apkārtne ir zaļa. Dabas taka ir 1580 metrus gara. Tai ir vidējas grūtības pakāpe: takas reljefs ir samērā vienmērīgs, mērens, izņemot atsevišķus posmus (daži stāvumi un kritumi, dažviet nelīdzens reljefs).

Vietās, kur reljefs ir stāvāks, izvietoti roku balsti, bet pāri muižas dīķu sistēmas ūdeņiem uzcelti divi tiltiņi. Taka ir interesanta visos gadalaikos un to var apmeklēt ne tikai kājām staigājot, bet arī pastaigājoties ar bērnu ratiņiem, braucot ar riteni un pat slēpēm ziemā.

Tā ved cauri vecajam muižas parkam, pa ceļam iespējams aplūkot simtgadīgus kokus, dažādus augus, kā arī dažādus kukaiņus, putnus. Ja esat Zaķumuižas tuvumā, aizbrauciet un izstaigājāt taku un uzspēlējat golfu.