Ceļojam pavasarī- Krustkalnu skatu tornis

Ceļojam pavasarī- Krustkalnu skatu tornis

12. Apr 2021, 14:50 Cielavinna Cielavinna

Turpinam iepazīt tālāk Latvijas skatu torņus un kārta kaut kam tiešām interesantam un neredzētam- tornim no dzelzs nevis koka konstrukcijas- Krustkalnu skatu tornis, kurš atrodas Krustkalnu rezervāta teritorijā.

Uzkāpjot tornī Jūs redzēsiet Krustkalnu rezervāta teritoriju. Torņa augstums ir 25 metri. No Krustkalnu skatu torņa augšas redzama Madonas-Trepes vaļņa gravas nogāze, Dūku-Svētes ieplaka ar ezeriem. Torņa „pakājē” saskatāmi ezeri – Mazais un Lielais Plencis.

Kāpšana tornī ir tiešām ektrēma, jo torņa trepes tiešām ir ļoti stāvas. Jākāpj augšā ļoti uzmanīgi. Ziemā tornī labāk nekāpt, ja nu vienīgi nevēlaties, lai Jūsu rokas piesalst pie tā. Mës torni apmeklējām agrā pavasarī un tad jau prasījās cimdi, jo torņa konstrukcija bija augsta.

Jenbkurā gadījumā no apbrauktiem 34 Latvijas skatu torņiem, šajā man pat bija bailes kāpt augšā un šis bija pirmais skatu tornis kuram kontstrukcija nebija no koka, bet no dzelzs metāla.

Lai nokļūtu līdz tornim- braucot ārā no Ļaudonas pa Aiviekstes ielu (P 82 autoceļš), pagrieziens pa labi uz Mārcienu (10 km). Pēc 3,3 km skatu tornis ceļa labajā pusē.