Baltijā lielākais Ziemas festivāls Pakrojas muižā: īpašās aktivitātes skolēnu grupām

Baltijā lielākais Ziemas festivāls Pakrojas muižā: īpašās aktivitātes skolēnu grupām

23. Nov 2023, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Jau šonedēļ, sākot ar 25. novembri, Lietuvas Pakrojas muižā sāksies Baltijā lielākais ziemas festivāls "Ziemassvētku kosmosa stacija".

15 hektārus lielā muižas teritorija pārvērtīsies par kosmosa staciju un iepriecinās viesus ar unikālām gaismas laternu kompozīcijām, iespaidīgiem lāzeru un uguns šoviem, daudzveidīgām svētku programmām visai ģimenei, rosīgiem Ziemassvētku tirdziņiem, tikšanām ar Salaveci un daudz ko citu. Šogad organizatori ir sagatavojuši arī īpašās aktivitātes skolēnu grupām. 

Mazo astronautu Ziemassvētku lidojums – dienas programma latviešu valodā

Pakrojas muiža aicina skolēnus no Latvijas piedalīties programmā “Mazo astronautu Ziemassvētku lidojums” un doties aizraujošā kosmosa ceļojumā. Dalībnieki uzzinās daudz interesantu faktu par kosmosu, planētām un Ziemassvētku vēsturi, viņus sagaida Ziemeļzvaigznes pasta nodaļa, kur rakstīt vēstules Ziemassvētku Vecītim, Ziemassvētku tēja ar cepumiem, un, protams, tikšanās ar pašu starpgalaktisko Ziemassvētku vecīti, kurš pārsteigs ar saviem priekšnesumiem, iemācīs kosmiskās valodas un aicinās kopā nodejot astronautu deju. Programma paredzēta 1.-5. klašu skolēnu grupām un latviešu valodā norisināsies 20. decembrī. Nepieciešama astronautu iepriekšējā pieteikšanās lidojumam: danute@pakruojo-dvaras.lt, +370 657 48479.

Karogu konkurss – iespēja laimēt festivāla ielūgumus visai klasei vai bērnudārza grupai, kā arī nosūtīt savu konkursa darbu īstajā kosmosā

Visi Lietuvas un Latvijas skolu un bērnudārzu audzēkņi ir arī aicināti piedalīties konkursā - kosmosa stacijas karoga veidošanā. Festivāla laikā uzvarējušie darbi tiks palaisti atklātā kosmosā – 30 km. augstumā no Zemes virsmas, un to veidotāji no Lietuvas un Latvijas būs uzaicināti apmeklēt festivālu un vērot vēsturisko notikumu tiešraidē. Bērnu grupas, kuras vēlas piedalīties konkursā, aicinātas zīmēt vai veidot karogus līdz 1. decembrim un publicēt savas fotogrāfijas sociālajos tīklos, saskaņā ar konkursa nolikumu. Uzvarētāji tiks paziņoti decembra vidū. 

Ziemas festivāls "Ziemassvētku kosmosa stacija" Pakrojas muižā priecēs apmeklētājus katru piektdienu un brīvdienās no 25. novembra līdz 14. janvārim. Svētku periodā no 25. decembra līdz 1. janvārim festivāls būs atvērts katru dienu. 

Plašāk par festivālu: www.pakrojasmuiza.lv

Plašāk par bērnu programmu

Plašāk par konkursu