Ar kādiem skriešanas apaviem sākt?

Ar kādiem skriešanas apaviem sākt?

30. Nov 2022, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai sāktu skriet, nevajag daudz. Nepieciešama ir tikai motivācija, ērts apģērbs un ērti skriešanas apavi. Ko izvēlēties skriešanas piedzīvojuma sākumam? Mēs iesakām. Pārbaudi, kam ir jāpievērš uzmanība, pērkot pirmos skriešanas apavus.

Izvēlamies savus pirmos skriešanas apavus — kam pievērst uzmanību, tos pērkot?

Pirmo skriešanas apavu izvēle parasti ir diezgan grūts izaicinājums. Uzdevumu neatvieglo ne gigantiskais pieejamo modeļu skaits, ne cenas, kas ļoti bieži noved pie reiboņa. Tomēr iesākumam ir vērts zināt, ka, ja Tu tikko sāc ar regulārām aktivitātēm, Tev nav jātērē milzīgas naudas summas par skriešanas apaviem. Starp priekšlikumiem iesācējiem mēs atradīsim daudz pieejamu cenu modeļu, kas nokārto eksāmenu pirmajās apmācības sesijās. Kam pievērst uzmanību, meklējot ideālu?

Pirmkārt: drop, t.i., kritums starp papēdi un pirkstiem. Tas ir mīts, ka varam sākt skriet parastās kedās. Lai jau startā nesavainotos, ķersimies klāt atbilstoši profilētiem apaviem. Pateicoties tam, pēda var tikt pārvietota pa pamatvirsmu dabiskā veidā, bet traumu risks ievērojami samazinās.

Otrkārt: labi vēdināti, bet labi noturoša pēdu virsas augšdaļa, kas nodrošinās optimālu ventilāciju un siltuma komfortu. Tas ir pamats neatkarīgi no sezonas vai apstākļiem, kādos mēs skrienam. Lieliski derēs vieglie modeļi no sieta vai funkcionālās trikotāžas, kas pielāgojas pēdai.

Izmēram ir nozīme – kā izvēlēties pirmos skriešanas apavus sākumam?

Pareizai izmēra izvēlei ir liela ietekme uz to, vai pirmie skriešanas apavi būs ērti. Treniņa laikā paaugstinās ķermeņa temperatūra un var pietūkt pēdas. Lai izvairītos no nospiešanas un nobrāzumu veicinošā diskomforta, ir ieteicams, lai skriešanas apavi būtu par pusi izmēra lielāki nekā tie, kurus mēs valkājam katru dienu.

Kādiem ir jābūt skriešanas apaviem iesākumam? Ar labu amortizāciju

Neatkarīgi no tā, cik bieži Tu plāno skriet un uz kāda veida seguma, Taviem pirmajiem skriešanas apaviem vajadzētu nodrošināt labu amortizāciju. Tā absorbē triecienus, palielina skriešanas komfortu, bet galvenokārt: aizsargā locītavas un saites no nopietnām traumām. Izvēloties pareizo modeli, pievērs uzmanību, vai zolei ir īpaša putu, gaisa spilvena, gēla zolīte vai cita tehnoloģija, kas nodrošina optimālu amortizāciju.

Tā ļoti bieži ir atbildīga par apavu augsto cenu, taču arī nolietojas visātrāk. Tātad, ja Tu plāno skriet 2 reizes nedēļā pa 30 minūtēm, Tev nav jāiegulda milzīgas summas. Šajā gadījumā patēriņš būs mazs. Taču, ja vēlies skriet katru dienu un vēlies, lai pirmie skriešanas apavi kalpotu ilgāk, taupīt noteikti nav vērts.

Labi skriešanas apavi iesācējiem – kādus izvēlēties skriešanai pa asfaltu un kādus taku skriešanai?

Labi skriešanas apavi skriešanas piedzīvojuma sākumā arī jāpielāgo apstākļiem. Galvenais ir zole, kas izvēlēta atbilstoši virsmas tipam. Tieši tā nodrošina drošu un ērtu skriešanu. Ja izvēlies meža takas, lauka takas vai kalnu takas, izvēlies modeli ar cietu protektoru. Taku skriešanas apavi vai taku apavi nodrošina vislabāko saķeri uz nelīdzenas, slidenas un slapjas virsmas. Pirmajos skriešanas apavos pa asfaltu vissvarīgākā būs mīksta zole un laba amortizācija, kas absorbēs satricinājumus sadursmē ar cietu virsmu.