Apzināta ēšana, apzināta dzīve – 8 nodarbību cikls

Apzināta ēšana, apzināta dzīve – 8 nodarbību cikls

13. Jan 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Padomā uz brīdi...kāpēc Tu ēd? Izsalkums, Tu varētu teikt? Jā, bet ne vienmēr.

Vai ēdiens Tev palīdz justies labāk, kad esi bēdīga, satraukta, vai vientuļa? Vai esi mēģinājusi daudzas diētas, bet zini, ka turpmāk tā dzīvot un ēst nevēlies? Vai Tu seko striktiem uztura noteikumiem, un tie traucē Tev justies brīvai un dzīvot pilnvērtīgi? Vai Tu bieži pieķer sevi domājam par ēdienu: brokastīs, pusdienās, vakariņās, katrās uzkodās, katrā malkā, mostoties, pirms aizmigšanas un visos brīžos pa vidu? Vai Tavas attiecības ar ēdienu ir sarežģītas un Tu nezini, kādēļ?

Tas Tevi nomāc. Tas traucē Tev pilnībā realizēt savu potenciālu, būt labākajai sevis versijai, labi justies „savā ādā”. Būt atdarināšanas vērtam un iedvesmojošam lomu medelim saviem bērniem un ģimenei.  

PIESAKIES KURSIEM ŠEIT->>>

Tu vēlies:

 • Atbrīvoties no diētām uz visiem laikiem
 • Atrisināt neapzinātas un automātiskas ēšanas paradumus (neatkarīgi no ķermeņa svara).
 • Atbrīvoties no apsēstības ar ēdienu un svaru.
 • Izjust prieku un baudu ēdot savus mīļos ēdienus bez vainas sajūtas un/vai pārēšanās.
 • Izdarīt “prasmīgas” izvēles par kad, ko un cik daudz ēst bez ierobežojošiem likumiem.
 • Uzticēties sev ēdot visus ēdienus – pat tos, kuri šobrīd ir “aizliegti”.
 • Risināt savas patiesās vajadzības neizmantojot pārtiku.
 • Izveidot noturīgus, veselīgākas ēšanas paradumus, kurus nevada stress, emocijas un kāres.

Tu esi gatava pārmaiņām.  Ēst, uzplaukt, dzīvot!  Izklausās pēc Brīvības!? Es gribu, lai Tev tā ir un es soli pa solim parādīšu kā to sasniegt.   

Kāpēc ir tik grūti mainīt ēšanas paradumus? 

Mūsu dzīvi un mūsu ēšanu nosaka paradumi.

Paradumi ir spēcīgi neirālie savienojumi mūsu smadzenēs. Tāpēc izrauties no nevēlamiem uzvedības modeļiem nav viegli.  Noturīgas pārmaiņas nebalstās ne gribasspēkā (vai pašdisciplīnā), ne uztura maiņā. Mainot ilgstošus dzīvesveida paradumus un veidojot noturīgus, veselīgus paradumus, mums ir jāpārstrukturē mūsu smadzenes, attīstot apzinātību. 

Cikla struktūra:

8 iknedēļas nodarbības. Katra nodarbība ~2, 5 h gara.

Katrā nodarbībā teorija, praktiski ēšanas un apzinātības vingrinājumi, individuāli un pašrefleksijas uzdevumi, iedvesmojošas sarunas un diskusijas grupā. 

Nodarbību ciklā iekļautas tēmas:

 • Kāpēc diētas (ēdiena ierobežošana) nestrādā – un kāpēc tā nav Tava vaina?
 • Kā smadzeņu ieradumu veidošanas procesu izmantot savā labā?
 • Kas ir autopilots ēšanā un kādas ir neapzinātas ēšanas sekas?
 • Kā atšķirt fizisku un emocionālu izsalkumu?
 • Kā atpazīt un risināt ne-izsalkuma pārēšanās izraisītājus bez ēdiena?
 • Kā "noslēgt mieru" ar, nevis atteikties, no našķiem ? 
 • Kas ir pozitīvs smadzeņu plastiskums un kā to izmantot veidojot paliekošas pozitīvas izmaiņas smadzenēs un paradumos?
 • Kā līdzsvarot ēdiena izvēles gan sevis pabarošanai, gan baudai?
 • Kā ēst optimālai apmierinātībai un sātam?
 • Kā izveidot dzīvesstilu, kas atļauj rūpēties par sevi kā vienotu veselumu optimālai labsajūtai un plašai, priekpilnai dzīvei?

Ciklu izveidojusi un vada Dr. Inese Millere - ārste, apzinātas ēšanas trenere, stresa vadības konsultante. Inese ir starptautiski sertificētā veselības un labjūtes (wellness) koučs un pirmā, pagaidām vienīgā licencētā apzinātās ēšanas trenere un Latvijā.

Viņa ir izveidojusi www.kaNEapestStresu.com, tikšanās vietu tiem, kuri ir vēlas veidot veselīgas attiecības ar ēdienu un sevi, izrauties no diētu gūsta un pievienot vairāk viegluma, veiksmes un prieka savai veselībai, savai profesionālajai un personīgajai dzīvei izmantojot apzinātas ēšanas pieeju. Pierakstieties uz lapas jaunumiem un dāvanā saņemiet mini e-ceļvedi „12 apzinātas ēšanas dāvanas”.  

Kad apzināta ēšana paliek tikai jēdziens, tam mūsu dzīvēs ir maz pielietojuma.  Kad tā ir apgūta un tiek izmantota, tā kļūst par spēcīgu instrumentu, lai Tu savā  dzīvē  pilnībā varētu izmantot savu potenciālu, netērējot to cīņās ar pārslodzi, stresu, un pārēšanos.

Nāc, apgūsim to kopā!

Vārds dalībniecei Inetai: „ Es uz  apzinātas ēšanas kursu atnācu, pilna raižu par savām disfunkcionālām, atkarīgām attiecībām ar ēdienu, "stresa apēšanu". Tas bija jau sen veidojies "dvēseles mocītājs", kas ar dažādu intensitāti manā dzīvē bija klātesošs jau no pusaudzības laikiem (līdzatakrība ģimenē, pusaudža kompleksi, vēlākā dzīvē - stresi darbā, pašas attiecībās, mācībās utt.). Lielākie ieguvumi - visa šī mehānisma izgaismošana, apzināšanās, kā tas veidojas. Tagad man ir instrumenti, kas palīdz lieliski pārkārtot šīs rutinizētās aplamās attiecības. Aicinājums - būt vērīgai pret to, kas notiek ar mani - kā izjūtu izsalkumu, kā pamanīt sāta sajūtu, kā ieturēt pauzi un rīkoties, kad kardinājumā "aizraujas elpa", kā pieņemt sevi un sevi nemocīt. Lieliskas meditācijas tehnikas! Vai tie nav grandiozi ieguvumi?! Visvairāk patika tas, kā viss tika noorganizēts - visas šīs nedēļas pagāja šajā "tēmā". To veicināja, uzturēja tas, ka bija jāveic mājas darbi (piemēram, meditēšana, atkal kāda jauna pieeja ēšanas procesā...), bija katru dienu sūtījums e-pastā, kas arī palīdzēja uzturēt dzīvas attiecības ar tēmu, kuru izzinu un apgūstu. Svarīga bija domu apmaiņa ar citiem kursa dalībniekiem, uzaicinājums dalīties savā pierdzē. Tas viss brīniškīgi motivēja "pārkārtoties".  Paldies, Inesei, kura brīnišķīgi, gudri un godprātīgi ar mums strādāja!” 

Vārds dalībniecei Ivetai: „Tā kā tuvojas gada beigas, tad atskatoties uz šo gadu, apzinātas ēšanas kurss ir burvīgākā pieredze un mācību stunda visā šajā gadā! Visu savu apzināto mūžu esmu cīnījusies ar svara problēmēm, neskatoties uz to, ka vienmēr esmu centusies ieviest savā ikdienā veselīgu ēšanu un aktīvi sportojusi. Tik un tā problēmas ar pārēšanos un vainas sajūta nekad mani nav atstājušas! Tad nu devos uz kursu, lai atbrīvotos no pērēšanās un visa liekā! Vislielākais ieguvums pēc kursa ir tas, ka es esmu iemācījusies atpazīt izsalkumu! Tas man bija viss lielākais šoks, kad kursa sākumā man pat vairs nebija ne jausmas, kā saprast, vai ir izsalkums vai nav..... Kurss kopumā bija brīnišķīga pieredze/ceļojums atpakaļ pie sevis! Tas it kā iegrieza to dabisko ratu, kas bija apstājies. Kad dabas ieliktās maņas vairs nestrādā dabīgi, bet tiek vadītas mehāniski! Milzīgs ieguvums arī bija meitenes, kad dalījās savos iespaidos, novērojumos un problēmās! Kursu ieteikti pilnīgi jebkuram cilvēkam, neatkarīgi vai  ir problēmas ar ēdienu vai nav! Jā, meditācijas arī ir viens no lielajiem ieguvumiem! Un protms, kur bez brīnišķīgās skolotājas, Ineses!!!!Esmu bezgala pateicīga par šo brīnišķīgo iespēju! Kursa laikā kļuvusi par 6kg vieglāka:):):)”

Kur notiks?

Māmiņu Klubā, Vīlandes ielā 1-2, ieeja no Elizabetes ielas

Kad notiks?

Trešdienās plkst. 17.30 - 20.00

Cik maksā?

€ 280 (8 nodarbību cikls)

Kas vēl būtu jāzina?

Pēc pieteikuma saņemšanas, Jums  uz e pastu tiks nosūtīta informācija par apmaksu. Par nodarbību ciklu jāveic priekšapmaksa 100 % apmērā

PIESAKIES KURSIEM ŠEIT->>>