Aptauja: 37% Latvijas mājsaimniecību maltīšu pagatavošanā iesaistās vīrieši

Aptauja: 37% Latvijas mājsaimniecību maltīšu pagatavošanā iesaistās vīrieši

26. Nov 2021, 15:49 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Lai arī lielākajā daļu Latvijas ģimeņu galvenais maltīšu gatavotājs ir sieviete, 37% mājsaimniecību gatavošanā iesaistās vīrieši,liecina lielveikalu tīkla Rimi veiktā aptauja.* Katrā ceturtajā jeb 24% ģimeņu maltītes vienlīdz bieži gatavo gan sievietes, gan vīrieši, bet 13% mājsaimniecību vīrieši uzņēmušies galvenā ģimenes pavāra lomu. 

Kā rāda aptauja, 69% vīriešu ģimenes maltīšu gatavošanās iesaistās vismaz pāris reižu nedēļā. Visaktīvākie ģimenes pavāri, kas saviem tuviniekiem ēdienu gatavo vismaz dažas reizes nedēļā, ir kungi 40–49 gadu vecumā (76%).

Rimi vienmēr ar prieku atbalsta katru, kurš rosās virtuvē. Arī aptaujas dati parāda, ka interese par ēdienu gatavošanu ir gana noturīga kā sievietēm, tā vīriešiem, kā gados jaunākiem, tā jau pieredzējušiem maltīšu virtuoziem. Mēs, Rimi, to labi saprotam – ēdiena gatavošana var būt ne tikai nepieciešamība, bet arī aizraujošs vaļasprieks, kas ļauj atklāt garšu un aromātu pārbagātību vai doties iztēles ceļojumos ar dažādu valstu tradicionālajām receptēm. Turklāt Rimi sortimentā vienmēr pieejami svaigi un gardi produkti, lai maltītes izdotos lieliskas jebkuram pavāram,” saka Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers.

Tiesa, sieviešu un vīriešu viedoklis par abu dzimumu iesaisti ēst gatavošanā būtiski atšķiras. Kamēr 57% vīriešu norāda, ka ir iesaistītiēdiena gatavošanā, tostarp 25% gadījumu uzņemoties galveno lomu šajā rūpalā, sieviešu vērtējumā vīrieši maltītes gatavošanas procesā iesaistās vien 20% ģimeņu un tikai 3% gadījumu kļūst par galvenajiem pavāriem. Izskatās, ka vislabvēlīgāk ēdiena gatavošanu, tāpat kā daudzas citas dzīves jomas, ietekmē komandas darbs: ģimenēs, kurās ēdienu vienlīdz bieži gatavo gan vīrietis, gan sieviete, 49% gadījumu garda maltīte top katru dienu.

 

 

* Aptauju “Maltīšu gatavošanas ieradumi ģimenēs veicis Snapshots 2021. gada novembrī, aptaujājot 720 Latvijas iedzīvotājus 18–74 gadu vecumā.