Apceļosim Latvijas pilis un muižas jeb dodamies uz Tukuma pils torni

Apceļosim Latvijas pilis un muižas jeb dodamies uz Tukuma pils torni

05. Jun 2022, 18:47 Cielavinna Cielavinna

Katru gadu gaidot vasaras ceļošanas sezonu, vienmēr meklēju kādu interesantu akciju, kurā ceļojot var iepazīt daudz jaunu un interesantu vietu. Šogad uzgājām, manu prāt ļoti interesantu akciju: "Apceļosim Latvijas pilis un muižas". Nu, ko aiziet ar mums šai Latvijas piļu un muižu ceļojumā. Vairāk informācijas par šo akciju www.pilis.lv

Pirmo zīmodziņu kartītē nolēmām pelnīt ar Tukuma pils torņa apmeklējumu. Esam tur bijuši kādas divas reizes, bet katru reizi atrodam ko jaunu un interesantu šai vietā. 

Pie kases samaksājot ieejas biļetes, muzeja darbiniece mums izsniedza uzdevuma kartīti, kas jāizpilda, lai tiktu pie kārotā pirmā zīmodziņa. Ticiet man, ar šo uzdevumu kartīti muzeja apmeklējums palika par 100% interesantāks, jo gribējās tak visu izpildīt. Uzdevumi sastāvēja no muzeja ekspozīcijā jāatrod konkrētas lietas, nebija viegli, bet ar lielo puiku to izdarījām. 

Nedaudz informācijas par pašu torni- Tukuma Pils tornis ir Tukuma vecākās ēkas - Livonijas ordeņa pils, kas celta ap 13. gs., fragments. Uzskata, ka pils celtniecība Tukumā uzsākta 1277.gadā. Pili apjozis 7,5 metri augsts un 1,6 metri biezs mūris.

Pils aizsardzību nodrošināja mākslīgi veidots dziļš grāvis un tās novietojums augstajā upes krastā. No lielās Livonijas ordeņa pils saglabājies vien neliels mūra fragments, savukārt 18.gadsimtā uzbūvētajā pils tornī pārmaiņus atradušās telpas gan cietuma, gan kroņa magazīna (labības klēts) vajadzībām.

Nedaudz ar no formālās daļa:Ieejas maksa:
1,50 EUR pieaugušajiem,
1 EUR senioriem
Bezmaksas - studentiem, skolēniem (uzrādot apliecību).
Adrese:

Brīvības laukums 19a, Tukums

Darba laiks

20.aprīlis - 20.oktobris: O. - S. 10.00-17.00, Sv. 11.00-16.00, P.- slēgts
21.oktobris - 19.aprīlis: O. - P. 10.00-17.00, S. - Sv. 11.00-16.00, P.- slēgts

Ieskaties šai interesantajā akcijā, piedalies un uzzini ko jaunu par Latvijas pilīm un muižām.