Apceļosim Latvijas pilis un muižas jeb dodamies uz SAVDABĪGO Padures muižu

Apceļosim Latvijas pilis un muižas jeb dodamies uz SAVDABĪGO Padures muižu

30. Aug 2022, 20:05 Cielavinna Cielavinna

Ieraugot šo muižu, pirmais kas ienāca prātā, vai tik neesam aizmaldījušies, jo tā tak nav apdzīvota un no ārienes izskatās diezgan nolaisti. 

Lielajam puikam teicu, ejam skatīties, a ja nu kāds iekšpusē ir un par brīnumu bija un iekšpuse tas bija kaut kas- wauuuuuu.

Padures muižā uz doto brīdi ir aplūkojama mākslinieka Ata Jēkabsona gleznu izstāde. Gleznas es teikšu ir iespadīgas, bet nu mums ar Raivo likās samērā baismīgi. Ja paveiksies, var ieraudzīt arī divus vēja suņus, kas pieder māksliniekam un kuri laiski dzīvojas muižas telpās. Suņi neskatoties uz iespaidīgo augumu ir ļoti mīlīgi.

Ieejot muižā, mūs sagaidīja ļoti jauka administratore, kas visu parādīja, izstāstīja un izvadāja mūs pa muižas telpām.

No viņas mēs uzzinājām, kad muižā var palikt pa nakti, kompānijai līdz 6 cilvēkiem tas ir 100 eiro un tas esot diezgan pieprasīts pasākums ārzemnieku pusē. Izrādot telpas mēs nonācām pie melnās istabas, kas skaitoties viss populārākā un ieraugot to istabu pirmais no jautājumiem bija- vai šeit nespokojas, jo nu baismīgi, viss melnā. Administrotore pastāstīja ja ir kompānja, tad nav tik briesmīgi, bet ja Tu muižā paliec viens, tad var visādi gadīties. 

Jebkurā gadījumā šī muiža uz visu pārējo izceļas 100% ar to, kad nevaig būt glaunai ārienei, galvenais kas ir iekšpusē un šai muižai tā ir kontrastiem pilna, jo šī pamestības sajūta, papildinās ar modernām gleznām. 

Nedaudz no muižas vēstures:

Padures muižas kungu māja ir būvēta klasicisma stilā ap 1840.gadu. Tajā ir saglabājušies gleznojumu uz sienām gandrīz visās muižas istabās, visas durvis un logi, astoņas krāsnis, kāpnes un koka grīdas. Padures muižas kungu māja nekad nav piedzīvojusi lielas pārbūves. Tā kā līdz mūsdienām tā saglabājusies oriģinālajā veidolā ar ļoti lielu sākotnējo detaļu un interjera apdaru īpatsvaru, ēka uzskatāma par unikālu 19. gadsimta 2. ceturkšņa būvmākslas paraugu Latvijas mērogā. Ēkas arhitektonisko vērtību vairo arī 19. gadsimta 2. puses un 20. gadsimta sākuma interjeru apdares.

Piebildīšu tik to, kad muižas apmeklējums interesants būs tādiem 8-10 gadu veciem bērniem. Mums ļoti patika, iesakam aizbraukt arī Jums līdz Padures muižai.

Muižas adrese: ieslēdzam waze, uzrakstam Padures muiža un dodamies ceļā.

Apmeklējuma cena mums izmaksāja- 2 eiro gan pieaugušais, gan skolnieks.

Apmeklējumu itkā iepriekš ir jāpiesaka pa telefona numuru 29640028, bet mēs protams, to neizdarījām, jo nezinājām, bet laikam palaimējās kad bija uz vietas un ļāva mums izstaigāt muižu.

Ja arī Jums patīk tādas savdabīgas vietas- esat laipni gaidīti Padures muižā.