Apceļojam Latvijas pilis un muižas- Kalnmuižas pils jeb nepieļaujiet mūsu kļūdu

Apceļojam Latvijas pilis un muižas- Kalnmuižas pils jeb nepieļaujiet mūsu kļūdu

29. Jul 2022, 11:02 Cielavinna Cielavinna

Kā jau minēju mūsu ģimene šovasar cenšas apceļot Latvijas pilis un muižas. Šajās brīvdienās izdomājām izbraukt loku Kurzemes Šveice un devāmies uz Kalnmuižas pili. Visas līdz šim apceļotās pilis un muižas mēs devāmies apskatīt bez iepriekšējā pieraksta, brīdinājuma.

Liels bija mūsu pārsteigums kad ierodoties Kalnmuižas pilī mums pasaka, ka viņi svētdienās nestrādā un iepriekš ir jāpiesaka brauciens. Nu labi, līdz šim domāju, kad tūrisma pasaulē svētdiena ir peļņas diena, bet izrādas kad nē.

Cilvēki uz vietas bija, bet izstaigāt pili mums neļāva. Dievs ar viņiem, mācība, pirms kaut kur brauciet paskataties vai nevaig pirms tam pieteikt vizīti un vai vispār tai dienā tas apskates objekts strādā.

Devāmies prom ar nelielu rūgtumu, jo pils no ārpuses jau izskatās ļoti skaisti un tā ir izvietota kalna virsotnē. Skaisti. Tur var ieraudzīt kārtīgu lauku šarmu.

Gleznainā Kandavas novada pērle Kalnmuižas pils (latviski saukta arī par Kalnamuižu un Kalna muižu, vāciski Hohenberg, krieviski Гогенбергъ) savulaik bijusi privātmuiža. Tās vārds dokumentos pirmoreiz parādījies tikai 1724. gadā, bet arhīvi liecina, ka muižas vēsture iestiepjas pat 15. gadsimtā. 

Ilgi neskumām, jo nedaudz pabraucot uz priekšu var aizbraukt līdz Velnakmenim.

Leģendas vēsta, ka Velnakmens spēkos ir piepildīt pie tā klusi izteiktās vēlēšanās.  Lai Jūsu vēlēšanās piepildītos, divreiz apejiet apkārt akmenim pa saulei un vienu reizi pret sauli.

Pat, ja brīnumiem neticat, iekļaujiet Velnakmeni apskates objektu plānā – lai arī pēc izmēriem tas nav īpaši liels, no tā paveras brīnišķīgs skats uz Abavas ieleju. 

Nedaudz paejot pa taciņu gar Abavas upi pa mežmalu var nonākt līdz interesantai alai. Skaista tur daba, jo nevelti tas posms tiek uzskatīts par Kurzemes Šveici.

Ja vēlies apskatīt arī Tu Kalnmuižu noteikti piesaki savu braucienu. Bet Velnakmeni braucot skatīt jebkurā laikā bez pieraksta.

Lai nokļutu līdz augstāk minētajiem objektiem būs jābrauc cauri Sabilei, kur vari piestāt aplūkot slavenās Sabiles lelles, uzkāpt vīnogu kalnā un apskatīt Sabiles koka rotaļlietu muzeju.

Līdz visiem objektiem var nokļūt ar wazze palīdzību un ceļa malās ir labi redzamas brūnās tūrisma zīmes.

Rudenī itīpaši ir vērts izbraukt šo maršrutu Kurzemes Švece, jo ir līdzvērtīgi Siguldas Zelta rudenim.