Andrupenes lauku sēta un latgaļu pusdienas un asuškas

Andrupenes lauku sēta un latgaļu pusdienas un asuškas

17. Aug 2021, 21:06 lauvinja lauvinja

Tas ir brīvdabas muzejs "Andrupenes lauku sēta", neliels, jauks un mājīgs, pielāgojies arī mūsdienu pieprasījumam. Nokļūsiet 20.gadsimta sākumā Latgales laukos, kur varēsiet apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus.

 

 

Muzejs piedāvā, iepriekš piesakoties, nogaršot Latgales kulinārā mantojuma „brīnumus” - kļockas, kuģeli, guļbešņīkus, pancaku ar cymusu, asuškas, sieru, sviestu, zāļu tēju, šmakovku. Izmaksas 10 -12 eiro no cilvēka, konkrēti atkarīgs no dienas piedāvājuma. Mēs baudījām speķīti, svaigi sālītus gurķīšus, uz vietas ceptu maizīti ar zaļumu sviestu, augsto zupu ar piedevām un saldajā asuškas. Dievīgs saldais – garšoja arī bērniem. Labi, ka tik tālu un figūra necietīs.

Muzeja apmeklējums iekļauts pusdienu cenā. Pēc sātīgas maltītes turpat aiz muzeja var apmeklēt nelielu ap 1,5 km garu purva taku.

Muzeja adrese: Skolas iela 5, Andrupene, Krāslavas novads. Darba laiks no 9:00-16:00 darba dienās, bet esot atvērts arī pēc pieprasījuma.