Aicina vecākus sniegt viedokli par privāto bērnudārzu līdzfinansējumu

Aicina vecākus sniegt viedokli par privāto bērnudārzu līdzfinansējumu

29. Mar, 09:45 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Gada pirmajos mēnešos valdība mainīja metodiku, saskaņā ar kuru pašvaldības aprēķina līdzmaksājumu privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm. Neskatoties uz to, ka maksu par bērnudārziem daļēji sedz līdzfinansējums no pašvaldības, lielākais smagums tik un tā gulstas uz vecāku maciņiem.

Lai noskaidrotu vecāku viedokli par esošajām izmaiņām, Privāto pirmsskolu biedrība sadarbībā ar biedrību “Vecāki par izglītību” interneta vidē uzsākusi aptauju, aicinot izteikties visus vecākus, kuru atvases apmeklē privātās pirmsskolas izglītības iestādes.

Aptaujas mērķis ir apkopot vecāku viedokli, skaidri parādot, vai sistēma, kādā veidojas maksa par bērnudārzu, ir saprotama tiem, kuriem šis maksājums ir jāveic. Tāpat aptaujas mērķis ir noskaidrot, vai vecāki būtu gatavi līdzdarboties saprotamākas un caurskatāmākas metodikas izstrādē.

lauvinja lauvinja 29. Mar, 11:38

Nevis jauna metodika būtu jāizstrādā, bet jāapvienojas un jāpiespiež pašvaldības beidzot pildīt savus pienākumus pilnā apmērā un nediskriminēt bērnus. Man nekad nav bijis saprotams, kāpēc Rīga par pašvaldības bērnu dārzu maksā mazāk nekā izmaksā viens bērns Rīgas pašvaldības pirmsskolas iestādē, īpaši tajās, kurās ir arī peldbaseins. Kāpēc vieniem pašvaldība finansē ekstras, bet citiem pat nenodrošina minimumu!