5 kļūdas, kuras visbiežāk tiek pieļautas rūpējoties par savu sejas ādu

05. Nov 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rūpes par savu ādu ir ļoti svarīgas, taču ne mazāk svarīgi ir par sejas ādu parūpēties pareizi. Lai uzzinātu pareizu sejas ādas kopšanas rituālu un noskaidrotu, kuras ir biežāk piekļautās kļūdas rūpējoties par sejas ādas kopšanu mājas apstākļos, tikāmies ar Preventīvās un estētiskās medicīnas klīnikas Panacea Premium vadītāju, kosmetoloģi Ludmilu Stavro-Freibergu.

5 kļūdas, kuras visbiežāk tiek pieļautas sejas ādas kopšanā mājas apstākļos

Svarīgi atcerēties, ka micerālais ūdens pamatā domāts dekoratīvās kosmētikas noņemšanai nevis paredzēts sejas ādas attīrīšanai ikdienā. Ielāgo, ka micerālo ūdeni kā vienīgo sejas attīrīšanas līdzekli var izmantot tikai īslaicīgi, un pēc tā lietošanas obligāti jānomazgā seja.

Nereti sejas kopšanai tiek izmantoti pārlieku agresīvi attīrošie līdzekļi, piemēram, putas, gēli, ziepes ar lielu ūdens daudzumu. Tas sejas ādu padara sausāku un būtiski arī maina ādas pH līmeni.

Sejas ādas kopšanā bieži nepelnīti tiek aizmirsta toniku un losjonu lietošana, taču velti, jo tiem ir ļoti svarīga loma ādas kopšanā. Toniki un losjoni lieliski attīra ādu, to mitrina, kā arī atjauno pH vidi.

Vēloties par sejas ādu parūpēties pēc iespējas labāk, bieži vien tiek pārspīlēts ar krēma daudzuma uzklāšanu uz sejas, kā arī krēms tiek uzklāts pārāk tuvu acīm.

Vienas ādas kopšanas procedūras laikā nav ieteicams izmantot dažādu zīmolu produktus, jo tie savstarpēji var nesaderēt.

Kā soli pa solim pareizi parūpēties par sejas ādu mājas apstākļos?

Pareizi noņem kosmētiku no acīm

Samitrini vates plāksnīti, nospied no tās lieko mitrumu, un tikai tad plāksnīti samitrini ar micerālo ūdeni. Izmantojot šādu triku, tu ne tikai ieekonomēsi micerālo ūdeni, bet arī tīrīšana nebūs tik agresīva acīm. Vēl viens triks – sadali vates plāksnīti uz pusēm, vienu no tām paliekot zem apakšējām skropstām, bet otru – uzliekot uz acs. Tādējādi uz acīm esošā kosmētika kļūs šķidrāka, un to būs vieglāk notīrīt.

Izmanto attīrošo pieniņu

Jebkura veida attīrīšana ir ādas attaukošana, un bieži vien šo soli mēdzam veikt pārāk agresīvi. Ādu nepieciešams attīrīt saudzīgi, nemainot tās pH vidi, tāpēc izmanto attīrošo līdzekli – attīrošo pieniņu. Maigi uzklāj ar rokām pieniņu uz sejas, kakla ādas, un tad ar samitrinātu švammīti to maigi, virzot švammīti no centra uz sejas ārējām malām, nomazgā.

Atjauno sejas ādas skābo vidi

Lai atjaunotu sejas ādas skābo vidi, izmanto toniku. To uzklāj uz vates plāksnītes un maigi notīri sejas ādu. Tā vienlaicīgi būs gan papildus attīrīšana, gan arī mitrināšana un pH līmeņa atjaunošana.

Uzklāj sejas krēmu

Krēmu punktveidā uzklāj uz sejas ādas ar pirkstu spilventiņiem, maigi to iestrādājot ādā.

Panacea Pro