5 idejas, kā veselīgi un ātri atgūt ziemas “iesaldēto” enerģiju

5 idejas, kā veselīgi un ātri atgūt ziemas “iesaldēto” enerģiju

16. Mar 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Vai arī jums ir radusies vēlme pēc atelpas, kad ilglaicīgi slēgtās telpās jāpavada liela daļa dienas daļas? Pēc vairāku mēnešu pavadīšanas režīmā darbs-mājas vai mājas-veikals un iestājoties aizvien pavasarīgam laikam, ir dabiski izjust vēlmi pēc papildu enerģijas, vēlmes pārkārtot mājokļa interjeru, doties pārgājienā vai vienkārši kvalitatīvi pavadīt laiku kopā ar savu otro pusīti. Lai gan atsākt ceļošanu šajā vēl nav iespējams un arī nav ieteicams, došanās mini ceļojumā vai spa kūrē tepat Latvijas plašumos nemaz neizklausās pēc sliktas idejas, lai restartētu sevi pēc ilgstoša ziemas “miera”. Zinājāt, ka spa atpūta, pirtis, baseini, āra kubli, lauku mājiņas ir joprojām pieejamas vienas mājsaimniecības ietvaros? Tātad - aiziet, laiks parūpēties par savu un mīļoto cilvēku labsajūtu!

 Der zināt, ka aizliegumi un ierobežojumi neliedz izbaudīt labsajūta atpūtu divatā, ja esat no vienas mājsaimniecības, tāpēc daudzi pakalpojumu sniedzēji to izmanto un steidz piedāvāt savus pakalpojumus ģimenēm. Ja plānojat romantisku, vieglu vai spontānu atpūtu Covi-19 ierobežojumu laikā, noteikti noderēs šīs apkopotās idejas lieliskai nedēļas nogalei ārpus ierastās ikdienas.

Romantisks pārgājiens gar jūru un āra pelde siltā kublā

Beidzot pavasarīgās vēsmas ir sākušas izkausēt ne vien mūsu sirdis, ber arī ledus un sniega kalnus. Nesteidzīga pastaiga gar jūras krastu spēcinās ne tikai labsajūtu, bet arī domas. Izvēdināt galvu - tieši tā, tieši, varētu uztvert pastaigu gar Baltijas jūras vējaino krastu. Pastaigas laikā varat stiprināties ar līdzpaņemto tēju termosā un vieglām uzkodām, ko ērti ielikt somiņā. Pirmais pikniks svaigā gaisā! Vakara noslēgumā jums ir jāizmēģina patīkamā, ārkārtīgi relaksējošā un daudzviet pieejamā spa atpūta diviem - pelde karstā ūdens kublā. Starp citu, kublus var atrast arī ar skatu uz jūru.

Karsēšanās pirtī un ziemas “izpēršana”

Katrā no gadalaikiem ir sava nozīme iešanai pirtī. Pirtis ir svarīga vieta, kur attīrīt organismu, kā arī atjaunot dzīvīgumu un enerģiju. Pirts dziednieciskās īpašības palīdz uzmundrināt, relaksēt, palīdz pret depresiju, atvieglo gremošanas sistēmas darbību, atslābina muskuļus un remdē hroniskas sāpes. Pēršanos var īstenot vienatnē vai divatā - ar slotiņām, kas pašiem iet pie sirds. Izpērt ziemu no sevis - tas nozīmē iekustināt vielmaiņu, izsviedrēt liekos gramus un garīgi sagatavoties pavasarim un saulei, atstājot nogurumu un pelēcīgo omu uz pirts lāvas.

Putnu dziesmas un vakars pie kamīna

Vai pamanījāt, ka agrie gājputni jau iemēģina pavasara dziesmas, spītējot salam un sniegam? Dodieties uz parku, mežu un ieklausieties pirmajos pavasara vēstnešos - tie ir lauku cīruļi, dzērves, ķīvīši, lielais baltais gārnis, dzeltenais tārtiņš, meža balodis, sila cīrulis, meža zosis, ziemeļu gulbji un citi putni - vai spēsiet atpazīt? Noslēdziet vakaru kādā klusā meža mājiņā ar kamīnu, pie kura atpūtināt un sasildīt no pastaigas nogurušās kājas, tā būs ideāla atpūta diviem!

Dabas iedvesmota SPA atpūta Latvijā

Vai jūs vēlētos smelties tādas emocijas, izjūtas, kas jums dotajā brīdī ir visvairāk nepieciešamas? Latvijas daba ir apveltījusi mūs ar nenovērtējamām veltēm, kuras pilnā mērā izmanto arī skaistuma un veselības saloni visā Latvijā. Patiesībā, šībrīža ārkārtas situācija ir nākusi spa atpūtas baudītājiem tikai par labu, jo katrs apmeklētājs iegūst ekskluzīvu mieru, citu apmeklētāju netraucētu atpūtu un pilna servisa apkalpošanu. Iespējams, šis ir laiks, lai iegūtu pavisam jaunu spa pieredzi un dotos piedzīvot dziļu dabas pieskārienu caur spa procedūrām, masāžām kādā klusā vietā, meža ielokā.

Labsajūtu vakars jūsu pagalmā

Negribas tālu braukt, ilgi jākravājas vai to neļauj ierobežojumi? Izmēģiniet mucveida pirtis! Pārvietojamās mucu pirts noma tiek piedāvāta visā Latvijā un tā ir lieliska iespēja veldzēties uzreiz pēc darba - vai arī attālinātā darba pārtraukumos - siltā pirtiņā, neizejot no sava pagalma. Mucu pirtis ir iespējams arī ātri un ērti uzstādīt pie savas mājas ilgstošai lietošanai, jo tās ir pilnībā gatavas un aprīkotas tūlītējai izmantošanai.

Kur meklēt idilliskas nakšņošanas un SPA vietas Latvijā?

Lai atrastu mierpilnu un klusu vietiņu, varat ieskatīties Lauku Ceļotāja portālā, kur iespējams kartē sameklēt ne tikai nakšņošanas vietas, bet arī ieplānot darbīgas ekskursijas bērniem lauku sētā. Katra pašvaldība noteikti leposies ar savu novadu izcilākajiem tūrisma punktiem, tāpēc ieskatieties arī to portālos, meklējot sadaļu “Tūrisms”. Viesunamiem un Latvia Travel lapas piedāvās jums plašu klāstu ar aktīvās atpūtas iespējām, piemēram, laivu nomu vai kartes ar dabas takām. Savukārt Lieliska Dāvana lapā jau apkopotas labākās nakšņošanas un spa vietas dažādos novados un reģionos, kur pavadīt neaizmirstamas brīvdienas, atkarībā no jūsu vēlmēm un maciņa.

Foto: Pixabay.com