26.02. STV: Intars Rešetins par tēva lomu, zobu kopšana, slimošana grūtniecības laikā, ģimenes aptieciņa

26. Feb 2023, 09:55 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Šis svētdienas rīts bija vērtīgs, jo viesojāmies pie speciālistiem, kuri sniedza atbildes uz ikvienam vecākam svarīgiem jautājumiem, kā arī kopā ar režisoru, aktieri Intaru Rešetinu pieskārāmies jautājumam par tēta lomu.

Mēs piedāvājam noskatīties Māmiņu Kluba 26. februāra visu raidījumu vai arī atsevišķus sižetus atkārtoti tev ērtākajā laikā un vietā!

Lielajā intervijā tikāmies ar režisoru un aktieri Intaru Rešetinu, kura vadībā pirmizrādi Latvijas Leļļu teātrī tikko piedzīvojusi izrāde "Vafeļu sirdis. Misija - tētis". Par tēta lomu runājām arī raidījumā.

Rudens, ziema un pavasaris ir gana viltīgs periods, kad saslimšanas var pielavīties nemanāmi. Ja saslimt gadās topošajai māmiņai, uztraukums ir divtik liels, tāpēc raidījumā tikāmies ar ginekoloģi Alisi Viguli, kura skaidroja, kādus medikamentus grūtniece var lietot situācijās, ja gadījies saslimt.

Pazemināts dzelzs līmenis var negatīvi ietekmēt bērna attīstību. Kā rīkoties, ko iekļaut bērna uzturā un kā kontrolēt dzelzs līmeni? Par to uzzini šodienas raidījumā.

Māmiņa Kitija apzinīgi gatavojas otra bērniņa ienākšanai ģimenē. Jau sakārtota dzemdību soma, apmeklēti dzemdību sagatavošanas kursi. Laiks arī sarūpēt visu nepieciešamo mājas aptieciņai, kas nepieciešams, ja mājās ir bēbītis!

Ja vēl pirms dažiem gadiem uzskatīja, ka bērniņa zarnu mikroflora sāk veidoties pirmajās minūtēs pēc piedzimšanas, šobrīd ir pierādīts, ka ar pirmajiem mikroorganismiem mazulītis saskaras vēl mammas puncī esot. Vairāk par mazuļa mikrofloras veidošanos raunājām šodien raidījumā.

Mēs visi zinām, ka māmiņu ikdiena ir ļoti aizņemta, jo lielu daļu dienas aizņem rūpes par bērniņu, tomēr svarīgi ieplānot kaut nedaudz laika arī sev, piemēram, lai parūpētos par sejas ādas veselību. Kāds ir sejas ādas kopšanas minimums, vaicājām dermatoloģei.

Kā pareizi kopt bērna pirmos zobiņus un kad pirmo reizi doties pie zobārsta? Šos jautājumus pārrunājām ar speciālistu, izvaicājot arī, vai pastāv veselīgie našķi.

TV