Rotaļu stūrītis pašu rokām

Rotaļu stūrītis pašu rokām

11. Oct 2010, 09:15 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ja vēlies atjaunot bērnistabas interjeru, izveidojot ko interesantu un neparastu, ieskaties māmiņas Ievas Ādamsones idejā, kā pagatavot rotaļu stūrīti, netērējot simtiem latu!

 

Vēlos padalīties idejās, kā pats var uztaisīt jautru rotaļu stūrīti ārā vai kādā istabas stūrī. Padarīt jautru, interesantu un krāsainu bērna pasaulīti. Pats galvenais- tam nav vajadzīgs simtiem latu. Galvenais pavisam nedaudz finansiālie līdzekļi, ideja un darbīgas rokas.

Vajadzīgs:


- finieris
-PVA līme
- Krāsa- es izvēlējos ūdens emulsiju (nav krāsai specifiskās smakas). Kā arī iesaku pirkt tikai balto krāsu, bet krāsainībai piepirkt krāsu pigmentus. Un arī tikai pamatkrāsas, jo visas pārējās var sajaukt.
- preskartons
- jēlvilna
- stingrs tills
- stieplīte
- virve
- toņpapīrs
- līmes pistole
- Vīrieša cilvēks, kas prot zāģēt ar figūrzāģi.

Ķeramies klāt:
{pic:1}

Uz finiera uzzīmē iecerēto.

{pic:2}

Ar figūrzāģi visu rūpīgi izzāģē. Visas kantes kārtīgi noslīpē.

{smallpic:3}

{pic:10}

{pic:11}

Apstrādātās figūras nogruntē ar balto krāsu- jo uz baltā fona krāsas ir tīrākas un spilgtākas. Un tad atliek krāsošanas darbs. Iesaku nokrāsotās figūras apstrādāt ar laku. Tad tās ir ūdens izturīgas un vieglāk kopjamas. Lai figūras būtu interesantākas un telpiskākas- puķītes, mārītes un odziņas ir līmētas pa virsu. Odziņas ir no filcētas jēlvilnas.

{smallpic:4}
Liānu uztaisīt ir pavisam elementāri- ar karsto līmes pistoli pie virves tiek pielīmētas toņpapīra lapiņas. Lai tā būtu krāsaināka un krāšņāka- šur tur pielīmē filca odziņas.

{pic:5}

{pic:6}

Istabā pie griestiem var izveidot mākonīšus no preskartona, bet no tiem jautri lidinās filcēti taurenīši. Uz stingra tilla ar filcējamo adatu uzfilcē jēlvilnu. Spārniņus sastiprina ar stieplīti. Iesien tos makšķeraukla, izurbj caurumus mākonīšos un no kreisās puses piestiprina. Pie griestiem piestiprina ar abpusējo skoču.

{smallpic:7}

{smallpic:8}

{smallpic:9}
Šādas figūras var rotāt gan ārā esošo rotaļu laukumiņu- izveidojot pasaku dārzu, kā arī jaunie draugi var dzīvot pie istabas sienām, palīdzēt stāvēt plauktam, kādai vecai mēbelei kļūt jaunai. Un noteikti nevajag kreņķēties, ja neesi piedzimis ar otu rokā- ikkatram bērnam mamma zīmē visskaistāk par visiem uz pasaules. 

{smallpic:12}

Šie  ķiņķēziņi aizceļoja uz Bulduriem- bērnu bibliotēkas mazo bērniņu stūrīti. Ezītis noteikti priecāsies, ja brauksiet ciemos :) Ieva Ādamsone

 

Iesūti savus rokdarbiņus arī Tu, sūtot to uz kristine@maminuklubs.lv!

18. Jan 2010, 19:41

šādus darbus atceros no bērnu dārza laikiem😃

Sandija Māmiņu Klubs Sandija Māmiņu Klubs 04. Sep 2012, 22:59

Ideja tiešām jauka!

18. Jan 2010, 14:47

Ļoti skaisti😀