Izdoti divi Džona Lekarē darbi

Izdoti divi Džona Lekarē darbi

27. May 2011, 11:20 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

“Apgāds Zvaigzne ABC” izdevis viena no mūsdienu pazīstamākajiem britu rakstniekiem Džona Lekarē (John le Carré) darbus “Uzticīgais dārznieks” un “Misijas dziesma”.

{smallpic:2}

{smallpic:1}

Romāna “Uzticīgais dārznieks” galvenais varonis ir Džastins Kveils – britu diplomāts Kenijā, ideālists un kaismīgs dārzkopis. Viņam ir laimīga laulības dzīve ar gados jaunāko Tesu – aktīvu cilvēktiesību aizstāvi. Negaidīti Džastinu un viņam tuvos pāršalc šausminoša vēsts – viņa mīļotā Tesa ir nogalināta, bet sievietes uzticamais domubiedrs doktors Arnolds Blūms ir pazudis.

 

Policijas virspusējā izmeklēšana par vainīgo atzīst Blūmu, jo klīst baumas, ka viņš ir bijis Tesas mīļākais. Džastins Kveils, neuzticoties vietējās policijas darbam, nolemj veikt neatkarīgu izmeklēšanu. Viņš iztaujā kādas Āfrikas slimnīcas darbiniekus, kur Tesa kādu laiku pavadījusi kā paciente. Kveils ir pārliecināts, ka Tesa slimnīcā uzzinājusi slepenu informāciju par zāļu nelikumīgu pielietošanu: pacientiem nezinot, tiek izmēģināta tuberkulozes vakcīna, kas rada neatgriezeniskas sekas cilvēku veselībai. Vai Tesas nāvē ir vainojama starptautisko uzņēmumu un lielo farmācijas korporāciju alkatība?

 

Romāns “Uzticīgais dārznieks” ekranizēts arī tāda paša nosaukuma kinofilmā, kas saņēmusi Amerikas Kinoakadēmijas balvu Oskars.

 

No angļu valodas grāmatu tulkojis Uldis Sīlis.