15 idejas ceļojumu galamērķiem. Iesaka Māmiņu Kluba ģimenes

15 idejas ceļojumu galamērķiem. Iesaka Māmiņu Kluba ģimenes

25. Jun 2022, 21:55 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Latvijā patiesi netrūkst aizraujošu vietu, kurp doties brīvdienās kopā ar ģimeni, jo sev ko interesantu var atrast ikviens. Gan tie, kuri priekšroku dod dabas takām, gan tie, kuriem patīk aktīva izklaide vai iespēja apvienot atpūtu ar jaunu zināšanu apguvi.

Mēs, balstoties uz Māmiņu Kluba vecāku ieteikumiem, apkopojām 30 interesantas vietas, kuras ir piemērotas atpūtai ģimenēm ar bērniem.

Izklaides parks "Avārijas Brigāde"

Tematiskais izklaides parks ģimenēm un bērniem, kur sev interesantas aktivitātes atradīs ikviens - no vismazākā, līdz pieaugušajiem. Te atradīsiet Avārijas brigādes pilsētiņu, stāstu taku, kustīgus dinozaurus, virvju parku, velokartus, lecamspilvenu, lāzertagu, kameru šļūkšanas trasi, karuseļus un daudzas citas aizraujošas aktivitātes.

Adrese: Izklaides parks "Avārijas brigāde", ABpark, Lēdmanes pagasts, Ogres novads

Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks

Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā pieejamas dažādas atpūtas iespējas ikvienam - Atpūtas komplekss, Baskāju taka, Taka Kokos ar aizraujošiem nobraucieniem pār Gauju, skriešanas un nūjošanas trases, tīklu kubs un disku golfa laukums

Adrese: Valmiera, Jāņa Daliņa iela 2

Rundāles pils
Rundāles pils ansamblis ar franču dārzu - viens no izcilākajiem baroka un rokoko arhitektūras pieminekļiem Latvijā, tapis kā Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona, Krievijas ķeizarienes Annas Joanovnas favorīta, vasaras rezidence. Pils celta 1736. - 1740.g. pēc slavenā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta un viņa vadībā.

Adrese: Pilsrundāle, Rundāle

Mini Kuiviž Zoo

Mini Kuiviž Zoo - vieta, kur atpūsties kopā ar ģimeni un draugiem. Šeit būs lieliska iespēja iepazīties ar dzīvnieciņiem, apčubināt un pabarot tos, kā arī izvest pastaigā draudzīgos ponijus.

Adrese: Pērnavas iela 49, Salacgrīva

Piedzīvojumu parks "Milžu taka"

Ģimenēm un dažādu vecumu aktīvās atpūtas cienītājiem, kas dabas parku “Ogres Zilie kalni” vēlas aplūkot no neierasta skatpunkta, piedāvājam no virvju un koka konstrukcijām veidotu trasi priežu galotnēs. Piedzīvojumu parka “Milžu takas” kopējais trases garums ir 600 metri. Distance sadalīta trīs dažādas grūtību pakāpes lokos.

Adrese: Dabas parks “Ogres Zilie kalni”, Ogre

Jūrmalas tīklu parks

Jūrmalas tīklu parks izvietots Dzintaru mežaparka priedēs 6 metru augstumā un sastāv no 5 tīklu laukumiem un tuneļiem 600 kvadrātmetru platībā. Starp koku galotnēm atradīsiet labirintus, slidkalniņus, mīksto kluču un bumbu laukumus, tīklu “purvu” un šūpoles. Gan aizraujošas izklaides, gan mierīga atpūta tīklu parkā ir drošas un piemērotas ikvienam! Bez vecuma ierobežojumiem

Adrese: Jūrmala, Dzintaru Mežaparks

Atpūtas parks "Laumas"

Atpūtas parks Laumas - brīnumzeme pašā Kurzemes sirdī. Viesu nams, izziņu takas, sveču liešana, bišu apskate, kempings, disku golfs un citas aktivitātes kā lieliem, tā maziem.

Adrese: Laumas, Īves pag., Talsu novads

Līgatnes dabas takas

Līgatnes dabas takās iespējams apskatīt gan dažādu sugu Latvijas dzīvniekus, gan vērot neskartas dabas ainavas, klausīties meža un pļavu balsīs, izstaigāt Gaujas senlejas gravas un paugurus, kā arī baudīt aktīvu atpūtu un  brīnišķīgu mieru.

Pastaigu takas ierīkotas ~4-5 km garumā, ar atšķirīgām grūtības pakāpēm (ir gan augsnes un grants segumi, gan koka kāpņu posmi). Taku apmeklējumam vidēji nepieciešamas 2-3 stundas.

Adrese: Līgatnes dabas takas, Cēsu novads

Valguma pasaule
Atpūtas komplekss "Valguma pasaule" atrodas netālu no Smārdes meža ielokā, pie Valguma ezera. Viesiem tiek piedāvāta viesnīca, restorāns, semināru zāle, pirts ar kublu un istabiņām. Tāpat pieejama laivu noma un piknika vietas, kā arī labsajūtas rituāls un mākslas telpa mežā. Kompleksā atrodas pirmā baskāju taka Baltijā.

Adrese: Atpūtas bāze Valguma pasaule, Smārdes pagsts, Tukuma novads

Slokas ezera taka

Slokas ezers ir sekls piekrastes ezers ar dolomītu grunti, bagātīgām ūdensaugu audzēm un sēravotiem. Ezerā ligzdo vairākas aizsargājamas putnu sugas un tā ir nozīmīga migrējošo putnu atpūtas vieta. Tāpēc Slokas ezers ir laba putnu vērošanas vieta, īpaši pavasara un rudens putnu migrācijas laikā. Lokveida takas garums ir 3,1 km. Vienā virzienā taka iet gar ezera krastu, bet otrā virzienā - cauri mežam. 

Trušu Karaliste

„Trušu karaliste” ir vieta, kur mīt visdažādāko nokrāsu un lieluma truši. Viņi pieņēmuši karalisti par savām mājām – ierīko alas, veido ģimenes. Trušu sadzīve notiek skaisti veidotās pilīs un muižās, kas labi iekļaujas apkārtējā vidē, radot asociācijas ar pasaku mežu. Apmeklētājiem tiek piešķirts kāds kārums, ar ko pacienāt dzīvniekus. Bez trušiem karalistē mitinās arī  komunikabli āži, zosis un krāšņas mandarīnpīles. Karaliste ir atvērta apmeklētājiem visu gadu.

Adrese: “Druvas”, Lēdmanes pagasts

Izziņas parks un mācību taka "Ozolu biotops"

Kabiles mežsaimniecības mežsargs Aivars Bergmanis savā paša mežā ir iekārtojis meža taku “Ozolu biotops". “Ozolu biotops" tāpēc, ka takas gaitā ir kādi 40 ozoli, veselas ozolu ģimenes, vērojami arī dažādi mežadarbu paraugdemonstrējumi, kā mežs tiek kopts un stādīts, ko bebri var dabūt gatavu, kā baltalksnis egli izaudzē. Bergmanis arī glezno, meža takā var aplūkot viņa gleznojumus uz koka plāksnēm. Turpat takā ir iekārtota arī ekspozīcija par tēmu - kā cilvēks un arī pati daba var nodarīt pāri mežam, tur piemēram, ir bluķis, kurā ieaugusi drāts, Aivars atceras, kā Kabilē 60. gados pirmoreiz atbraucis brīvdabas kino, piesējuši ar drātīm lielo ekrānu kokiem un rādījuši kabiliešiem Fantomasu, pēc tam drātis nav no kokiem notinuši.

Parkā ir meža izziņu takas, vairāk nekā 15 dažāda veida atrakcijas un spēles, t.sk. meža boulings. „Līvu" dziesmu ielā attēlotas 10 leģendārās grupas „Līvi" dziesmas, kā arī informācija par grupu un līviem kā tautu, dziesmu vārdi un „Līvu" dalībnieku citāti.

Adrese: Kabile

Teirumnieku purva taka

Teirumnieku purvs un tā apkārtne ietilpst Lubāna mitrāja kompleksā, kas ir starptautiskas nozīmes aizsargājama teritorija. Taka mērojama pa koka laipām, kuru kopgarums ir 800 m. Raugoties apkārt, redzama dzidro, tīro ezeru ieskauta ainava.

Adrese: Nagļu pagasts, Rēzeknes novads

Beverīnas labirinti

Atpūtas parks 2,5ha platībā ar 80 lielizmēra spēlēm un 370 koka skulptūrām. Pieejami 6 dažādi labirinti, tostarp, arī personām, kuras jau sasniegušas 18 gadu vecumu.

Adrese: "Arāji" (pie Cempiem,) Brenguļu pagasts, Valmieras novads 

Safari parks More

Safari parkā More jūs iepriecinās meža cēlākie dzīvnieki – brieži. 1,5 km gara pastaigu taka - staltbriežu, dambrieži un balto briežu apskate, to barošana no rokas. Ekskursijas gida pavadībā. Ragu izstāde.

Adrese: "Saulstari", Mores pagasts, Siguldas novads