14.11. STV: Vija Veisa, ratiņu un gultiņas izvēle, pirmais piebarojums, remonts bērnistabā

14. Nov 2021, 10:01 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ja svētdienas rīts ir iesākts kopā ar Māmiņu Klubu, tas noteikti ir izdevies. Un šodiena nebūt nav izņēmums. Mēs kopīgi sarunājāmies, guvām jaunus padomus, un uz brīdi apstājāmies, lai padomātu, kā dzīvot labāk, veselīgāk un palīdzēt citiem.

Lūk, atskats uz 14.novembra Māmiņu Kluba raidījuma sižetiem!

Raidījuma lielajā intervijā sarunājāmies ar Latvijas ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadītāju, ārsti Viju Veisu, lai cita starpā runātu arī par grūtnieču un ar krūti barojošu māmiņu vakcināciju pret Covid-19.

Pirmais piebarojums ir jautājums, kurš brīdī, kad mazulis jau sasniedzis pāris mēnešu vecumu, kļūst aktuāls ikvienā ģimenē. Kad uzsākt piebarojumu, ar ko sākt? Uz šiem jautājumiem šodien raidījumā atbildēja Rimi Bērniem eksperte, pediatre Sanita Mitenberga.

"Reizi gadā ikvienai sievietei vajadzētu nodot analīzes, lai pārbaudītu vairogdziedzera veselību," teic endokrinoloģe Maija Gureviča, norādot, ka vairogdziedzeris ir ārkārtīgi svarīgs, jo izdala hormonus, kas atbild par daudzām organisma funkcijām. Gadījumā, ja vairogdziedzera darbība ir traucēta, sievietei var būt ļoti plašs veselības traucējumu spektrs. Raidījumā sarunājāmies ar ārsti, kura skaidroja par vairogdziedzera nozīmi un veselību.

Topošā māmiņa Santa stāsta, ka gaidāmajam Bēbīšu kluba mazulim viss nepieciešamais jau teju iegādāts, atlicis vien sagādāt gultiņu, ratiņus un autokrēsliņu. Tāpēc šodien kopā ar gaidāmā bērniņa vecākiem devāmies uz veikalu, lai iepazītos ar pieejamo piedāvājumu un saņemtu praktiskas konsultācijas, kā iegādāties piemērotākos ratus un gultu savam gaidāmajam mazulim.

Sievietes lielākoties zina, cik svarīgs ir veselīgs dzīvesveids ne tikai gaidību laikā, bet arī pirms tam, lai grūtniecība iestātos veiksmīgāk un mazulis būtu veselīgāks. Tomēr ne mazāk svarīga ir arī topošā tēta veselība, par kuru tiek runāts ievērojami mazāk. Tāpēc raidījumā ieklausījāmies ārstes padomos, kas būtu jāņem vērā vīrietim.

Māmiņu Kluba TV raidījuma vadītājas Rūtas meitiņas ir jau paaugušās un gatavas iekārtot pašas savu istabu, tāpēc raidījumā mūs sagaidīja lieli remontdarbi. Kopīgi izvēlējāmies meiteņu istabas krāsu un ķerāmies pie remontdarbiem!

TV