10.10. STV: Ņikita Bezborodovs, mammu labsajūta, vizīte pie ģenētiķa, sievietei svarīgi mikroelementi

10. Oct 2021, 10:30 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Oktobris uzņēmis apgriezienus! Šķiet, tik tikko vēl bija vasara, bet nu jau staigājam pa zeltaino lapu paklājiem, priecājoties par skaisto rudeni.

Ja  šīs svētdienas rītu pavadīji dabā, tāpēc palaidi garām jaunāko Māmiņu Kluba TV raidījumu, esam parūpējušies, lai Tu netraucēti varētu noskatīties netraucēti noskatīties raidījumu vai atsevišķus tā sižetus.

Svētdien uz sarunu aicinājām bērnu psihiatru Ņikitu Bezborodovu, lai runātu par pihiskajiem traucējumiem un tēmām, par kurām publiskajā telpā runā reti.

Veikalos aizvien plašākā klāstā ir pieejami dažādi produkti, kas piemēroti, piemēram, vegāniem, veģetāriešiem vai tiem, kuri vēlas no sava uztura izslēgt piena produktus. Raidījumā konsultējāmies ar uztura speciālisti, kura skaidroja, kādos gadījumos ir vērtīgi šādus produktus ietvert savā uzturā, un kas jāņem vērā, ja izslēdz no sava uztura kādu konkrētu produkta grupu.

Ilgstoši dzīvojot stresā un pārslodzē, bieži vien vairs nepamanām, ko nozīmē justies labi, jo esam pieraduši pie sava stāvokļa, taču, kā norāda endokrinoloģe, tas ir tikai līdz kādam noteiktam brīdim. Kā jaunā māmiņa, kuras dzīvē netrūkst stresa, jo ir pilnībā mainījies dzīves ritms, var justies labāk un palīdzēt savu organismu nodrošināt ar enerģiju, vaicājām ārstam.

Ko tev nozīmē justies un izskatīties labi? Vienai sievietei tas nozīmē došanos laukā sportot, citai uzkrāsot lūpas, bet vēl kādai - nekā nedarīšanu. To, ka katra no mums ir atšķirīga, raidījumā atgādināja psihoterapeite Diāna Zande, savukārt medicīnas doktors Vilnis Dzērve dalījās ieteikumos, kā parūpēties, lai mūsu organisms būtu optimāli labā formā.

Vienā no iepriekšējiem Māmiņu Kluba raidījumiem tu varēji iepazīties ar Diānu un Andri, kuri vēlas tikt pie bērniņa, taču, diemžēl, neveiksmīgi. Pa šo laiku pāris ir veicis analīzes, un nu Diāna dodas pie ģenētiķa, lai noskaidrotu iemeslus, kāpēc iepriekšējās grūtniecības bijušas nesekmīgas.

TV