“Piena spēks” – ideāls būvmateriāls augošam organismam

“Piena spēks” – ideāls būvmateriāls augošam organismam

02. Apr 23:28 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Cilvēka veselība lielā mērā balstās uz fizisku aktivitāti un ikdienas uzturu. No vienas puses, uzturs piegādā kalorijas, kas nepieciešamas enerģijai, muskuļu darbībai un siltuma ražošanai. No otras puses, uzturs ir būvmateriāls, kas īpaši svarīgs augošam organismam – bērniem un jauniešiem.

Pamata būvmateriāls mūsu organismā ir olbaltumvielas, kuras bieži vien tiek uzņemtas krietni par maz. Tāpēc ir svarīgi zināt, ka vienā glāzē "Piena spēka" ir trīsreiz vairāk olbaltumvielu nekā glāzē piena. Turklāt tās satur astoņas no deviņām neaizvietojamajām aminoskābēm, kuras mūsu organismā veido muskuļus, iekšējos orgānus, ādu un asinis. "Piena spēks" ir produkts ar augstu biopieejamību, jo tajā esošās olbaltumvielas – albumīns un globulīns viegli sagremojas un ātri uzsūcas, tā būvējot veselu un spēcīgu organismu.

“Smiltenes piens” ražotais sūkalu proteīna dzēriens “Piena spēks” ir inovatīvs olbaltumvielu avots. No piena ražojot biezpienu un sieru rodas sūkalas, kuras satur vērtīgo sūkalu olbaltumu  -albumīnu un globulīnu. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas olbaltumvielas atdala no sūkalām,  un iegūst “Piena spēku”. Viena pudelīte “Piena spēka” satur 9% olbaltumvielu, bagātīgu kalcija un citu mikroelementu, bet niecīgu tauku saturu tajā esošais produkta apjoms nodrošina cilvēka organismu ar dienā nepieciešamo  olbaltumvielu devu. Patērētājiem ar laktozes nepanesamību pieejams bezlaktozes “Piena spēks”.

Ražošanas procesā “Piena spēks” tiek termiski apstrādāts līdz ar to produkta  realizācijas termiņš ir 5 - 6 dienas, taču tam netiek pievienotas nekādas konservējošas vielas, tas ir pilnīgi dabīgs produkts un tāpēc glabājams ledusskapī  un ir jūtīgs uz temperatūras svārstībām.

"Minimālais daudzums, kas būtu jāapēd cilvēkam ikdienā ir 0.8 g uz vienu kilogramu svara. Piemēram, ja sver 65 kg, tad dienā nepieciešamais olbaltumvielu daudzums ir 52 g. Svarīgi atcerēties, ka nepieciešamais olbaltumvielu daudzums var mainīties atkarībā no fiziskajām aktivitātēm (piemēram, sportistiem nepieciešamais olbaltumvielu daudzums var būt no 1.2 – 2.2 g uz kilogramu svara), tāpēc katram nepieciešamais daudzums var būt individuāls!"

“Piena spēku” sajaucot blenderī ar svaigiem vai saldētiem augļiem un ogām iespējams viegli pagatavot ideālu maltīti bez liekām kalorijām. Kokteiļiem ar "Piena spēku" izmantojami - kivi, banāni, bumbieri, persiki, nektarīni, plūmes, zemenes, avenes, mellenes. Karstā vasaras dienā pārsteidzoši labs būs “Piena spēks”, kas sablendēts ar saldētām upenēm vai jebkurām citām Jūsu mīļākajām ogām..

No “Piena spēka” iespējams pagatavot arī vitamīniem bagātu smūtiju. Jums būs nepieciešams:

  • Kalē kāposts - liela sauja,  kas ir bagātīgs C un A vitamīnu avots;
  • ½ avokado;
  • neliels banāns;
  • ½ laima sula;
  • gabaliņš ingvera;
  • 1 glāze “Piena Spēks”;
  • kā cinka avotu var pievienot 1 ēd. k. ķirbju, magoņu vai linsēklas.

Visas satāvdaļas liek blenderī un sablenderē līdz iegūta viendabīga konsistence.

 

PRIEKS BAUDĪT!