Tuvojoties skolēnu brīvlaikam un ceļojumiem, savlaicīgi noformē dokumentus bērniem!

Tuvojoties skolēnu brīvlaikam un ceļojumiem, savlaicīgi noformē dokumentus bērniem!

21. Apr 20:02 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Tuvojoties skolēnu brīvlaikam, kad iedzīvotāji nereti dodas ārvalstu ceļojumos, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina vecākus savlaicīgi noformēt personu apliecinošus dokumentus bērniem, kā arī pašiem laikus pārbaudīt savu dokumentu derīguma termiņu.

Iedzīvotājiem šķērsojot Latvijas robežu, derīgiem personu apliecinošiem dokumentiem – pasei vai eID kartei – obligāti jābūt visiem ģimenes locekļiem neatkarīgi no vecuma. Bērna dzimšanas apliecība nav personu apliecinošs dokuments.

“Nereti rindas Pārvaldes nodaļās veidojas pirms svētkiem un skolēnu brīvlaikiem, jo vecāki atceras, ka arī bērniem ceļošanai nepieciešami personu apliecinoši dokumenti. Aicinām dokumentus bērniem savlaicīgi noformēt, lai ceļošana uz ārvalstīm nesagādātu liekas raizes,” mudina Pārvaldes priekšniece Maira Roze.

Noformējot dokumentus bērniem, vecākiem jāņem vērā 4 svarīgas lietas:

  1. Noformējot dokumentus, bērnam līdz 13 gadu vecumam ar vecākiem obligāti nodaļā jāierodas vienu reizi, kad tiek noformēts personu apliecinošais dokuments, jo jau sākot no 10 gadu vecuma tiek nodoti biometrijas dati. Taču sākot ar 14 gadu vecumu, bērnam pašam obligāti jāierodas saņemt savu personu apliecinošu dokumentu.
  2. Ja bērnu iespējams nofotografēt (t. i., tas patstāvīgi sēž un noteiktajā brīdī ļaujas fotografēties), fotografēšana notiek Pārvaldes nodaļā uz vietas. Ja bērna fotografēšana nav iespējama, iekļaušanai personu apliecinošajā dokumentā jāiesniedz fotodarbnīcā izgatavota fotogrāfija.
  3. Noformējot dokumentus bērnam, vecākam būs jāuzrāda savs personu apliecinošais dokuments, kā arī jāiesniedz bērna iepriekšējais personu apliecinošais dokuments, ja tāds bijis izsniegts.
  4. Ja vecāka pasē paredzēts ierakstīt bērnu, tā būs jāatstāj nodaļā uz 10  darba dienām. Ja ir vēlme veikt pasē ierakstu par bērnu, aicinām to lūgt izdarīt klientu apkalpošanas speciālistam jau dokumenta noformēšanas brīdī, lai šī procedūra nebūtu jāveic vēlāk.

Foto: PMLP