Trīsstūris ar slidkalniņu no TranaKids - intelekta attīstība caur kustībām

Trīsstūris ar slidkalniņu no TranaKids - intelekta attīstība caur kustībām

16. Oct 2023, 14:44 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Fiziskās attīstības maksimums ir no brīža, kad bērns iemācās rāpot, līdz aptuveni 5 gadu vecumam. Šajā laikā aktīvi veidojas balsta un kustību aparāts, stāja un bērna smadzenes, lai kontrolētu savu ķermeni.

Apgūstot darbības vienu pēc otras, mācoties dot precīzus rīkojumus saviem muskuļiem un maņu orgāniem, bērna smadzenes mācās apkopot informāciju par pasauli un mācās tajā darboties, izpētot sava ķermeņa iespējas. Lai padarītu iespējamas ķermeņa kustības, daudzi orgāni ir savstarpēji saskaņoti: skelets un muskuļi ar cīpslām un locītavām, smadzenes un nervi. Visi šie orgāni kopā veido ķermeņa kustību sistēmu.

Tieši šajā periodā ir nepieciešams dot bērnam iespēju veikt dažādas fiziskās aktivitātes, un TranaKids trīsstūris nodrošina šo iespēju.

Kustības, ko mēs ar jums ikdienā veicam neapzināti, bērns apgūst, veicot lielu iekšējo darbu. Aplūkosim vienu no kustībām detalizēti 9 mēnešus vecam bērnam. Piemēram, spēja kāpt pa kāpnēm. Tas sākas ar iekšēju lēmumu - es gribu kāpt uz augšu. Tālāk dod komandu rokai satvert, koordinē rokas virzienu, lai precīzi satvertu pakāpienu. Dod komandu saspiest pirkstus un turēt tos (smalkā motorika). Atrodiet kāju, kas pirmā uzkāps uz šķērssijas. Koordinējiet muskuļus tā, lai tā nostātos uz šķērssijas, vienlaikus turpinot turēt saspiestus pirkstus. Tagad ir jākoordinē muskuļi, kas notur ķermeni vertikāli uz kājas. Gada vecumā bērnam vēl ir grūti koordinēt abu locekļu dažādās kustības: paskatījās uz roku - aizmirsa par kāju, paskatījās uz kāju - aizmirsa par roku. Bērns turpina rāpot, risinot daudz dažādu uzdevumu, lai kontrolētu savu ķermeni. Ir svarīgi atcerēties, ka bērns ir ļoti noguris no šādas slodzes. Vērojiet viņa stāvokli, dodot viņam visus nepieciešamos pārtraukumus. Rezultātā bērns iemācās analizēt informāciju (attālumu līdz stienim) un ātrāk veikt darbības, pārslēdzoties no vienas uz citu.

Tie ir kompleksie vingrinājumi, kas māca smadzenēm noturēt koncentrēšanos uz dažādiem uzdevumiem. Ja jums mājās ir TranaKids trīsstūris, jums ir daudzfunkcionāla trenažierīce daudzu bērna ķermeņa un smadzeņu fizisko spēju attīstīšanai: kāpšana, stāvēšana, staigāšana pa slīpu virsmu, ripošana pa slidkalniņu pašam vai rotaļlietu ripināšana, rotaļlietu novietošana dažādos augstumos un mājas veidošana.

Trīsstūris aug kopā ar bērnu, un ikdienas piekļuve tam būs liels bonuss bērnam. Fakts ir tāds, ka bērna līdz 4 gadu vecumam ķermenis strauji aug un tā proporcijas mainās. Kas nozīmē, ka mainās arī tas, kā veikt vienu un to pašu darbību. Kāpšana gada vecumā, divu gadu vecumā un 4 gadu vecumā ir atšķirīgas prasmes attiecībā pret vienu un to pašu trīsstūri. Šādā veidā bērns mācās ātri pielāgot savas kustības izmaiņām vidē, kas padara domāšanu plastisku un veido pašapziņu.

Kā vingrināties ar trīsstūri mājās?

1.    Ar bērniem, kas jaunāki par 3 gadiem, trīsstūris tiek izmantots tikai pieaugušā klātbūtnē un ar viņa atbalstu. Nolieciet trīsstūri uz leju, strādājiet ar to un nolieciet to. Bērna drošība ir vissvarīgākā.

2.    Jo jaunāks ir bērns, jo biežāk viņam būs nepieciešami pārtraukumi darbībās, jo gan muskuļi, gan vadības centrs (smadzenes) ir noguruši, analizējot apstākļus un dodot impulsus muskuļiem.

3. Mēs sākam no zemākiem stieņiem, un bērns paceļas augstāk tikai tik tālu, cik viņam pietiek spēka. Mēs to nenostādām augstāk. Tā ir viņa attīstības zona.

4.    Palīdzot kāpt pa trepēm vai kāpt kalnā, mēs turam tikai vienu roku, lai bērns iemācītos kontrolēt visus ķermeņa muskuļus. Tiklīdz mēs viņu paņemam par ķermeni, bērns parasti atslābst, pakļaujas mūsu rokām. Šajā brīdī darbs un līdz ar to arī attīstība apstājas.

5.    Sadaliet sarežģītas darbības sastāvdaļās.

6.    Ļaujiet bērnam atkārtot vienu un to pašu kustību, līdz rodas pārliecība par to. Dažreiz bērns, uzkāpjot uz pirmā pakāpiena, nokāpj un dara to atkal un atkal. Nepiespiediet to. Tiklīdz viņš būs gatavs kāpt tālāk, viņš kāps pats.

7.    Tā kā trīsritenis ir mājās, mēs varam veltīt pietiekami daudz laika kustību attīstīšanai. Nesteidziniet savu bērnu. Tiklīdz viņš spēs kāpt pats, jūs redzēsiet. Viņš būs neapturams!

Svarīga panākumu pazīme būs bērna patiess prieks par to, ka viņš/viņa to spēj!

 

Tieši tagad ir brīnišķīga iespēja iegādāties trīsstūri ar ievērojamo 50% atlaidi (www.tranakids.com)