TOP 6 galamērķi ceļojumiem ar bērniem

TOP 6 galamērķi ceļojumiem ar bērniem

17. Mar 2018, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ar ģimeni kopā pavadīts laiks ir lielākā, skaistākā un nenovērtējamākā dzīves vērtība. Ja Tavai ģimenei piemīt ceļotāja gars, jaunu iespaidu gūšanas azarts un saviem kopīgajiem mirkļiem jūs ik gadu cenšaties atrast jaunu atpūtas lokāciju, tūroperators un ceļošanas eksperts “Novatours” iesaka ārvalstu ceļojumu galamērķus, kurus varēs baudīt gan lieli, gan mazi ceļošanas entuziasti.

Maroka

Maroka ir patiesi daudzveidīga valsts gan dabas krāšņuma, gan krāsu piesātinātības, gan garšu un aromātu ziņā. Šeit vienu dienu ir iespējams baudīt mierpilnu atpūtu kalnos, nākamajā jau gozēties saulainā pludmalē, bet nākamajā spert soli tuksneša valstībā vai ļauties kādas pilsētas šarmam. 

Tomēr vispārsteidzošākais bērniem varētu būt Sahāras tuksneša apmeklējums. Mazāki bērni to salīdzina ar milzu smilšu rotaļu laukumu, bet lielākie ir sajūsmā iepazīt eksotiskos kamieļus, ar kuriem iespējams doties karavānu braucienos. Bērniem pārsteidzošu un neaizmirstamu pieredzi var sagādāt arī nakšņošana tuksneša valstībā zem klajas debess, pie ugunskuriem, veroties bezgalīgās zvaigžņu ainavās.

Tunisija

Ceļotāju ģimenēm, kas lūkojas pēc brīvdienām pludmalē, bet vēlas ko nedaudz eksotiskāku par Eiropu, jārūpē sev biļetes uz Tunisiju. Vidusjūras apskalotās pludmales un Ziemeļāfrikas siltie laika apstākļi garantēs nevainojamu atpūtu. Tunisijas piekrastē viens aiz otra rindojas ģimenēm draudzīgi kūrorti, viesnīcas un viesu mājās, jo pludmales ir neaprakstāmi apburošas. Ja vēlaties ielūkoties zemūdens pasaulē, tad ir īpaši vērts doties uz Hammametu, taču, ja vēlaties baudīt aktīvāku krāšņumu ūdens ainavu kamieļa mugurā, laivā, no kuģa vai baudīt adrenalīna pilnas ūdens aktivitātes, tad labāk ir doties uz Monastiru. Tomēr, lai kur tiks izvēlētas brīvdienas šajā krāšņajā valstī, ģimenes plāns būs: bezrūpība, peldes, sauļošanās, smilšu pils celšana, mielošanās ar eksotisku, gardu ēdienu. Tas viss kopā ar Tunisijas mierpilno dzīve stilu, brīvdienas šajā valstī darīs par neaizmirstamu pieredzi gan lieliem, gan maziem.

Itālija

Ģimenēm, kurās aug bērni ar krāšņu iztēli un mīlestību pret pasakām, noteikti jādodas apciemot Apūlijas reģionu Itālijā. Šo nelielo Itālijas nostūri pašā “zābaka papēdī” apdzīvo virkne ciemu, kas atsauc atmiņā pasakās dzirdētas mītisko būtņu mājvietas. Šeit atrodams ciems, kas sensenos laikos izkalts klintī un to caurvij akmens kāpņu labirinti un šauras ieliņas, bet no tā virsotnes paveras skats pār tāltāliem līdzenumiem – Matera. Šeit iespējams vizualizēt sevi rūķa tēlā, apciemojot Arbelobello, kur viena pie otras slejas baltas mājiņas ar spiciem jumtiem. Šeit iespējams ļauties Bari vecpilsētas augsto mūru ieskautajiem un akmens flīžu bruģētajiem labirintiem, lai noslēgumā baudītu pasaulē gardāko gellato (itāļu saldējums) vai nupat ķertas jūras veltes.

Reģiona burvība ir tā kompaktums. Nedēļas laikā, pārvietojoties ar auto vai sabiedrisko transportu, ir iespējams aplūkot virkni ciematiņu. 

Melnkalne

Ģimenēm, kuras novērtē dabas krāšņumu un vienmēr steidz to baudīt, jau no mazotnes radinot bērnus laika pavadīšanai aktīvi, kaut reizi jāieplāno savu ārvalstu atpūtu Melnkalnē. Melnkalne ir ļoti īpaša valsts ne tikai pārsteidzošā dabas skaistuma ziņā, bet arī tāpēc, ka šeit ir paslēpies Eiropā vienīgais kanjons. Šī ir kalnu un mežu valsts, kurā mājo arī Skadara ezers, kas ir lielākais ezers Balkānos. Ezeru ieskauj Skadara ezera nacionālais parks – lieliska vieta pārgājienu mīļotājiem. Šeit ierīkota virkne dažādu grūtību pārgājienu taku, pa kurām var nonākt līdz vēsturiskiem ciematiem, alām, ūdenskritumiem, dabīgiem baseiniem, viensētām vai medus saimniecībām. Ierīkoti ir arī velosipēdistu celiņi un trases kalnu velosipēdiem. Ūdens izklaižu cienītāji, savukārt novērtēs valsts dažādās aktivitāšu iespējas – mierīga vai adrenalīna pilna laivošana pa kādu no upēm vai ezeriem, snorkelēšanu Adrijas jūrā vai vienkārši peldes. 

Portugāle

Ja lūkojaties pēc ceļojuma, prātā vien aktivitātes, kas saistās ar ūdeni, tad noteikti jāplāno braucienu uz Algarves reģionu Portugālē. Šī ir vieta, kur majestātiskas klintis sadzīvo ar maigu smilšu pludmalēm un Atlantijas okeāna varenumu. It sevišķi Algarves rietumu daļas ainava. Šeit fantastisku formu klinšu ieskauti līči un pludmales veido pastkaršu cienīgus skatus.

Bērniem īstu prieku sagādās delfīnu vērošana vai izbrauciens ar laivu pa mūžsenām, noslēpumainām un iespaidīgām okeāna ūdens izskalotām piekrastes alām. Kādu citu dienu bērnus var palutināt ar ūdens piedzīvojumu parka apmeklējumu, lai pašiem ļautos ūdens priekiem, vai ūdens valstības parka apmeklējumu, lai aiz stikla iepazītu krāšņo ūdens valstību un ļautos tā iemītnieku pārsteidzošam šovam. 

Spānija

Ja ģimenei labāk tīk brīvdienas pilsētas kņadā ar virkni izklaižu iespēju un sirdij ir tuva māksla, tad ceļojumu bulta ir jāgriež Barselonas virzienā. Šī krāšņā Spānijas pilsēta nekad nesnauž un lutina savus viesus ar visaptverošas mākslas klātbūtni un virkni izklaižu iespēju gan lieliem, gan maziem – vienmēr aktīvā La Rambla iela pašā pilsētas sirdī, zooloģiskais dārzs, kas rindojas Eiropas labāko zoodārzu sarakstā, ūdens pasaules akvārijs un virkne lielisku muzeju, kas būs interesanti gan lieliem, gan maziem.

Īsts piedzīvojums bērniem var būt arī no Barselonas aptuveni stundas brauciena attālumā esošā PortAventura World apmeklējums, kur apmeklētāji nonāk stilizētā Āzijā, Eiropā un Amerikā kopā ar šo valstu varoņiem.