Svētku laikā bērni varēs pārbaudīt savas velobraukšanas prasmes

Svētku laikā bērni varēs pārbaudīt savas velobraukšanas prasmes

13. Aug 2016, 13:04 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Rīgas svētkos 13.augustā no plkst.11.00 līdz 18.00 un 14.augustā no plkst.11.00 līdz 17.00 Esplanādē bērniem līdz 14 gadiem būs iespēja pārbaudīt un uzlabot savas velobraukšanas prasmes. To piedāvās "Ergo" veloskola, kurā īpaši veidotā trasē bērniem būs iespēja veikt praktiskās braukšanas vingrinājumus un pārvarēt dažādus šķēršļus.

Kā pilsētas informācijas portālu Riga24.lv informēja "Ergo" komunikācijas vadītāja Inese Kronberga, bērniem šī trase būs interesants piedzīvojums un izaicinājums, bet vecākiem ļaus labāk saprast, cik prasmīgi velobraucēji ir viņu bērni un kuras iemaņas varbūt vēl vajadzētu apgūt papildus.

Par sekmīgi izpildītiem velobraucēju praktiskās braukšanas pārbaudījumiem "Ergo" veloskolā bērni saņems arī apliecību.

"Katram velobraucējam ir būtiska drošība, īpaši tas attiecas uz bērniem. Ir svarīgi, ka viņi pārzina nozīmīgākos drošības principus dažās situācijās, it īpaši pārvietojoties pilsētās. Iepriekšējos gadus, rīkojot "Ergo" drošības skoliņu, secinājām, ka ir lietas, ko bērni pārzina labi, piemēram, kā jāuzvedas, šķērsojot ielu, taču mulst, kad jāatpazīst ceļazīmes. Bērnu drošības skoliņa kļuva par vienu no populārākajām aktivitātēm daudzos pasākumos, pilsētu un novadu svētkos, un tajā 742 bērni kā gājēji apguva ceļu satiksmes drošības pamatus. Redzam, ka bērniem tas ir interesanti un noderīgi, tāpēc labprāt turpinām šo tradīciju, izglītojot jauniešus un ieviešot veloskolu," stāsta Ingrīda Ķirse, "Ergo" valdes locekle Baltijas valstīs.

Iestājoties gada siltajam laikam, pieaug "Ergo" saņemto pieteikumu skaits par nelaimes gadījumiem, kuros cietuši bērni. Aptuveni 20% no tiem ir saistīti tieši ar velobraukšanu. Turklāt var novērot, ka traumas, kas gūtas, braucot bez atbilstoša aizsargekipējuma, ir daudz nopietnākas. Biežākās traumas, ko bērni parasti gūst, ir dažādi sasitumi, ceļgalu traumas, smadzeņu satricinājumi. Tāpēc "Ergo" speciālisti atgādina – vecākiem būtu vērts regulāri pārliecināties ne tikai par bērna velosipēda tehnisko stāvokli, bet arī pārbaudīt, vai, piemēram, ķiveres, ceļu un elkoņu aizsargi ir lietošanas kārtībā un nav bojāti.

"Ergo" atgādina, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu braukt ar velosipēdu ceļu satiksmē patstāvīgi atļauts no 10 gadu vecuma un velobraucējam jābūt velosipēdista apliecībai. Drošībai velosipēdistam jālieto ķivere un, pārvietojoties diennakts tumšajā laikā, – atstarojoša veste.

AVOTS: riga.pilseta24.lv