Svarīga informācija vecākiem par vietām bērnudārzos Rīgā

Svarīga informācija vecākiem par vietām bērnudārzos Rīgā

25. Apr 2018, 18:56 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Ilustratīvs attēls. Bērnudārzs ''Ābelīte''.. Foto: Karīna Miezāja/Latvijas Avīze

1. maijā sākas grupu komplektēšana Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina vecākus pārskatīt bērnu reģistrācijas pieteikumus bērnudārzos, un nepieciešamības gadījumā, aktualizēt kontaktinformāciju, vēlamo mācību uzsākšanas laiku un citus datus.


2018./2019. mācību gadā 1. septembris ir sestdiena, un, iespējams, ka daudzi vecāki kā vēlamo bērna mācību uzsākšanas laiku ir norādījuši 3. septembri – pirmdienu. Departaments vērš uzmanību, ka no 1. maija līdz 31. augustam, veidojot pretendentu sarakstus jaunajam mācību gadam, tiks uzaicināti bērni, kuriem vēlamais mācību uzsākšanas laiks norādīts līdz 1. septembrim, skaidro Rīgas dome.

Departaments atgādina, ka vecākiem līdz bērna iekļaušanai pretendentu sarakstā, ir tiesības mainīt vēlamo mācību uzsākšanas laiku.

Rīgas domes saistošajos noteikumos norādīts, kurus bērnus no rindas iekļauj audzēkņu sarakstā, proti, pretendentu sarakstā uz vietu pašvaldības izglītības iestādē iekļauj tikai tos bērnus, kuriem:

  • līdz attiecīgā gada 1. septembrim vai saraksta sastādīšanas dienai ir apritējis pusotrs gads, ja pašvaldības izglītības iestādē uzņemšanas vecums ir no pusotra gada;
  • attiecīgajā kalendārajā gadā aprit pilni trīs vai pieci gadi, ja pašvaldības izglītības
  • iestādē uzņemšanas vecums ir no trīs vai pieciem gadiem;
  • vecāki vai bērna likumiskais pārstāvis pieteikumā atzīmējis, ka vēlas saņemt pirmsskolas izglītības pakalpojumu pašvaldības izglītības iestādē.

Avots: la.lv