Runājošajiem suņiem pa pēdām: Maskačkā notiks īpaša orientēšanās spēle

Runājošajiem suņiem pa pēdām: Maskačkā notiks īpaša orientēšanās spēle

11. Mar 2019, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

ČAU VAU visiem, visiem! Gan tiem, kuri pēc Edmunda Jansona animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” noskatīšanās ilgojas mesties aizraujošos piedzīvojumos, gan tiem, kas savu gājienu uz kino vēl tikai plāno, marta vidū radīsies lieliska iespēja doties ekspedīcijā pa Maskačkas noslēpumainajām ielām. Sestdien, 16. martā, plkst. 10.00–16.00, sekojot runājošo suņu pēdās, notiks īpaša orientēšanās spēle visai ģimenei, kurā būs nepieciešama gan veiklība un attapība, gan prasme lasīt kartes un pildīt dažādus uzdevumus.

Orientēšanās spēle, kas tapusi sadarbībā ar pieredzes izglītības organizāciju “Piedzīvojuma Gars” un Rīgas domi, ir lieliska izdevība kā vecākiem, tā bērniem skolēnu pavasara brīvlaikā kopīgi pavadīt laiku, izbaudīt fiziskās aktivitātes un visiem kopā uzzināt ko jaunu par noslēpumaino Rīgas daļu ar savu raksturu un bagātīgu vēsturi – Maskačku. Ikviens piedzīvojumu meklētājs gaidīts 16. martā plkst. 10.00–13.00 BJC “Daugmale” Jēkabpils ielā 19a, lai reģistrētos un saņemtu uzdevumu lapas, bet plkst. 13.00–16.00 tiks fiksēti finiša rezultāti. Plašāka informācija un iespēja reģistrēties spēlei – https://ej.uz/JMRSorientesanasspele.

Gājēju tunelis zem Salu tilta jeb “Maskačkas vārti”, Klusais dārzs, Maskavas dārzs, Mimmi pagalms, Svētā Erceņģeļa Mihaila pareizticīgo baznīca, 7. tramvaja maršruts – tās ir filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” galvenās darbības vietas, taču filmā atpazīstami arī citi krustojumi, ielas un nami. Tāpēc orientēšanās spēle padosies vieglāk, ja būsiet noskatījušies filmu kādā no Latvijas kinoteātriem. Toties tiem, kas filmu vēl nav redzējuši, priekšrocība būs iztēle un apķērība – spēle piemērota ikvienam!

Orientēšanās spēles dalībniekiem būs lieliska iespēja saņemt dažādas balvas – “Piedzīvojuma Gars” draudzīgākajai komandai piešķirs piedzīvojumu 20 “Spirit” punktu vērtībā, “Gardu muti” labākajām komandām dāvās cidoniju un suņuburkšķu zelterus ar filmas varoņiem, “MILZU” cienās ar brokastu pārslām, Maskačkas kafejnīca “Ezītis miglā” uzsauks 20 EUR dāvanu karti uzvarētāju komandai, savukārt “Ilustrētā Junioriem” pieciem labākajiem piešķirs žurnāla abonementu uz trim mēnešiem.

Animācijas filma visai ģimenei “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” veidota pēc rakstnieces Luīzes Pastores grāmatas “Maskačkas stāsts” motīviem. Viena no Latvijas simtgades gaidītākajām animācijas filmām, kas kļuvusi iecienīta un guvusi atzinību skatītāju vidū, ir aizraujošs piedzīvojumu stāsts par neparastu draudzību starp runājošiem suņiem un bērniem, kuri tic brīnumiem un nebaidās uzdrīkstēties. Filma tapusi animācijas studijā “Atom Art”, filmas māksliniece ir Elīna Brasliņa, bet lomas ierunājuši aktieri Andris Keišs, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Nora Džumā, Baiba Broka u. c. Filma dublēta arī krievu valodā. Jēkaba, Mimmi un runājošo suņu piedzīvojumiem sekojiet līdzi kinoteātros visā Latvijā.

Skatieties filmu, piedalieties orientēšanās spēlē – un, kas zina, varbūt arī jums piemiegs ar aci Maskačkas runājošie suņi!