Rotaļās ar dzīvnieku figūriņām varam labāk bērnam iemācīt gādību un pareizu attieksmi pret dzīvo dabu

14. Apr 2021, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Mazi bērni ir gluži kā sūklīši, kuri uzsūc visu informāciju un no tās mācās. Tādējādi vēl pirms tam, kad attīstījusies bērna ekspresīvā valoda, viņš ir jau uzkrājis sevī pietiekoši daudz priekšstatu par apkārtējo pasauli, tajā atrodamajām formām un veidoliem.

Šī iemesla dēļ ir svarīgi nodrošināt bērnam pēc iespējas daudzveidīgākas rotaļāšanās iespējas. Tostarp, dodot iespēju rotaļāties arī ar dzīvnieku figūriņām, jo tas, kā norāda biedrības “Tēvi” nodarbību vadītājs Lauris Bokišs, palīdzēs bērnam attīstīt līdzjūtību, empātiju, gādīgumu. Tiesa, ar nosacījumu, ka vecāki tam rāda piemēru. “Ja gribam bērnam iemācīt gādīgumu pret dzīvniekiem, mums tas jārāda pašiem, mācot, ka pret dzīvniekiem vienmēr jāizturas ar maigumu un mīlestību,” saka L. Bokišs. Viņš uzsver, ka ar dzīvnieku figūriņu palīdzību rotaļājoties var parādīt un pārrunāt ar bērnu, kā dzīvnieku glāstīt, kuras dzīvnieka ķermeņa daļas labāk neaiztikt. Tādējādi bērnam veidojas labāks priekšstats par to, kādi ir dzīvnieki, kāda ir to daba.

Viņš arī atgādina, ka vecākiem nevajadzētu iejaukties rotaļās, taču vienlaikus arī piefiksēt, ja bērns izspēlē dažādas agresīvākas, neviennozīmīgas vai sarežģītu attiecību situācijas. “Labākais, ko šādās reizēs var darīt vecāki, ir pavaicāt bērnam, kas notiek, kāpēc dzīvnieciņš vai mašīna ir dusmīga, kāpēc citi viņam uzbrūk,” mudina Lauris Bokišs.

Rotaļāšanās laikā vistiešāk redzam, kāds ir mūsu bērns un kā viņš uztver pasauli. “Pret to vecākiem vajadzētu būt ļoti redzīgiem un pieņemošiem,” uzsver biedrības “Tēvi” nodarbību vadītājs.