Par slapjām biksītēm bērnus nesoda

Par slapjām biksītēm bērnus nesoda

04. Sep 2015, 00:00 Māmiņu klubs Māmiņu klubs

Bērniņu, kam ir nakts enurēzē, labākajā gadījumā, ir jāpažēlo. Sliktākajā - viņš tiek sodīts. Nakts nesaturēšana ir nopietns traucējums bērna organismam. Un izturēties pret šādu saslimšanu vajag nopietni, lai gan pati nakts enurēze pāriet no sevis pat 15-20% gadījumu.

Īsumā par enurēzi

Šī slimība ir saistīta ar urīna nesaturēšanu - sarežģītu, fizioloģisku procesu. Tas tiek regulēts tādos kā trijos stāvos - centrālajā nervu sistēmā, muguras smadzenēs un orgānos, kas atbild par urīna izvadīšanu.

Urīna nesaturēšanas iemesli var būt dažādi.

Enurēze var kļūt par tādu kā palaišanas mehānismu dažādām urīnsistēmas saslimšanām. Var attīstīties cistīts - urīnpūšļa iekaisums, un var būt arī nopietnākas kaites.

Ārstēsim kopā!

Ja tās neārstē, var veidoties dažādi traucējumi nieru darbībā. To klasiskie simptomi ir tieši urīna nesaturēšana naktī, miega laikā. Bet tas viss iespējams arī dienā. Pieaugušā uztraukums par to, ka bērniņš nepagūst līdz podiņam, var satraukt ļoti arī bērnu. Un vecāki dažkārt ar šādām problēmām kautrējas doties pie ārsta uz konsultāciju, kaut gan - kautrībai te vientas nav.

Pēdējos gados parādījusies aktuāla tieši enurēze zēniem. Te pat pašapzinīgs, drosmīgs zēns, saskaroties ar šādu problēmu, var vairs negribēt ne kopā atpūsties ar draugiem, ne braukt ciemos. Viņam ir kauns.

Bieži gadās, ka enurēze ir kādas slimības rezultāts, vai kādas psiholoģiskas traumas rezultāts. Iemesls šim visam var būt arī infekcijas, iekaisumi.

Enurēzes ārstēšana ir atkarīga tikai no diagnostikas. Jāveic laboratoriskie izmeklējumi, bioķīmiskās analīzes, cistogrāfija, cistoskopija, iekšējie izmeklējumi un urīnpūšļa funkcionālie izmeklējumi.

Protams, ir arī dažādi preparāti, arī antibakteriālie. Bet ļoti labs efekts ir fizioterapijai, un vislabākais, protams, kas tādā brīdī var palīdzēt, ir vecāku atbalsts.

Ģimenē jāvalda stabilitātei, bērniņu nedrīkst rāt, kaunināt vai sodīt par slapjām biksītēm vai gultiņu!

Māmiņu Klubs

 

20121128173408-44521.jpg

Meklē atbalstu, noderīgus ekspertu padomus:

www.bernuenureze.lv